Okuma Süresi
1 dakika

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle destek vermeyeceği telefon modellerini açıkladı. Açıklanan verilere göre; iOS 7, Android 2.3.7 ve daha altındaki işletim sistemleri 2020 itibariyle desteklenmeyecek.

Neredeyse tüm akıllı telefon sahiplerinin kullandığı bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, ‘Destek’ sayfasından yaptığı bir açıklamayla 31 Aralık 2019’dan itibaren milyonlarca akıllı telefon sahiplerini üzecek bir açıklamada bulundu.

WhatsApp yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, Windows Mobile işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlar yeni yılla birlikte WhatsApp desteği alamayacaklar. iPhone modellerinde
iOS 7’den düşük olan sürümler ayrıca Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon kullanıcıları ise eğer sürümleri 2.3.7’nin altındaysa WhatsApp desteğini artık alamayacak. WhatsApp desteğinin kesilecek olan telefonlar için son tarih ise 1 Şubat 2020 olarak açıklandı.

WhatsApp yetkililerin açıklamış olduğu desteğin kesileceği akıllı telefon modellerinde tüketicilerin dikkat etmesi gereken bir nokta bulunuyor. Söz konusu olan akıllı telefon modelleri, belirtilen tarihlerden sonra kullanılmaya devam edilebilecek. Ancak kullanıcılar herhangi bir güncelleme alamayacak. Eğer oturumunuzu kapatırsanız ve yeniden açmak isterseniz maalesef bu da mümkün olmayacak.