Akademia Ayarlar

Tekno Safari editörleri, ‘Akademia’ uygulamasını inceledi ve fotoğraflarla nasıl kullanılacağını anlattı. Yazıda, uygulama özellikleri ve “Akademia nedir ve nasıl kullanılır?” sorularının yanıtları da yer aldı.

Tekno Safari editörleri, ‘Akademia’ uygulamasını inceledi ve fotoğraflarla nasıl kullanılacağını anlattı. Yazıda, uygulama özellikleri ve “Akademia nedir ve nasıl kullanılır?” sorularının yanıtları da yer aldı. İnternette dolaşan bilgilendirici makalelere tek bir noktadan ulaşılabilmesini mümkün kılan Akademia‘nın ayrıca, avantajları ve dezavantajları da anlatıldı. 

Akademia Nasıl Kullanılır?

Akademia, birbirinden farklı konularda makalelerle bilgilendiren bir uygulama olma niteliği taşıyor. Kullanıcıların; biyoloji, coğrafya ve edebiyat gibi birçok kategoride genel kültür kazandıran makaleleri okuyabildiği uygulamada, her gün yeni konulara ilişkin içeriklere göz atılabiliyor. Tamamen ücretsiz olan ‘Akademia’da kullanıcılar ayrıca; bu makalelere yorum yapabiliyor, beğenebiliyor ve arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. Bununla birlikte, günlük hayata dair öneri niteliğinde makalelere de ulaşılabiliyor. 

Akademia nasıl kullanılır? 

Akademia Ayarlar

Akademia nasıl kullanılır‘ konusunda ilk olarak uygulamaya giriş yapmayı göstereceğiz. Telefonunuza indirdiğiniz uygulamayı açtığınızda sol üstte gördüğünüz ‘menü’ simgesine geliyorsunuz. 

Akademia Ayarlar

Daha sonra fotoğrafta gördüğünüz ‘giriş yap’ yazısına dokunuyorsunuz. 

Akademia Ayarlar

Karışınızda açılan ekranda ad, soyad, şifre bilgilerinizi girerek Akademia uygulamasına kayıt oluyorsunuz. Böylece uygulamayı tüm özellikleriyle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akademia Ayarlar 

Uygulamada ana sayfaya geldiğinizde yeniler, kategoriler, rastgele ve popüler seçeneklerini göreceksiniz. Buradan hangi seçeneğe dokunursanız ana sayfa akışınızda o kategoriden içeriklerin akışı olacaktır. Örneğin; ‘akademia içerikler’ arasında yeniler kategorisine geliyorum ve uygulamada son girilen içerikler karşıma çıkıyor. 

Akademia Ayarlar

‘Kategoriler’ seçeneğine geldiğinizde astronomi, bilim, biyografi, biyoloji, coğrafya, kişisel gelişim olmak üzere toplam 17 kategori yer alıyor. Ayrıca, kategorilerde yirminin üstünde makale bulunuyor.

Akademia Ayarlar

Kategorilerde herhangi birinin üzerine dokunduğumda o kategoriyle ilgili Akademia  uygulamasına girilen içerikleri göreceksiniz. 

Akademia Ayarlar

‘Rastgele’ seçeneğinde ise adından da tahmin edeceğiniz gibi yine herhangi bir kategoriyle ilgili olarak rastgele içeriklerin yer aldığını göreceksiniz.  

Akademia Ayarlar

‘Popüler’ seçeneğiyle belli başlı kategorilerde kullanıcılar tarafından en çok görüntülenen içeriklere ulaşabiliyorsunuz. 

Akademia Ayarlar

Beğendiğiniz bir içerik olduğu takdirde ise önce üzerine dokunuyorsunuz. Solda gördüğünüz ‘kalp’ simgesine dokunarak beğenebiliyorsunuz. Sağda gördüğünüz ‘paylaşma’ simgesine dokunarak ise diğer uygulamalar üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Eğer bu içeriğe yapılan yorumları görmek ve siz de yorum yazmak isterseniz bu kez sağ üstte okla gösterdiğimiz simgeye dokunuyorsunuz. 

Akademia Ayarlar

Akademia Nasıl Kullanılır?

Yorumlar sayfası böyle görünecektir ve altta ‘yorum ekle’ yazısına dokunarak yorumunuzu yazabiliyorsunuz.  

Akademia Nasıl Kullanılır?

Yine ana sayfada üstte göreceğiniz ‘arama’ simgesine dokunarak arama yapabilirsiniz. Yanında yer alan bir diğer simgeye dokunduğunuzda ise Akademia uygulamasını reklamsız kullanmak isteyenler için ücretli paketlerini görebilirsiniz. 

Akademia Nasıl Kullanılır?

Ana sayfada tekrar sol üstte yer alan menüye geldiğinizde burada da popüler, rastgele, kategoriler seçeneklerini göreceksiniz. Aynı zamanda öneri, şikayet, ayarlar, favorilerim karşınıza çıkacaktır. 

Akademia Nasıl Kullanılır?

Öneri, şikayetler özelliği aracılığıyla Akademia uygulamasına dair öneri ve şikayetlerinizi buraya yazarak gönderebilirsiniz. 

Akademia Nasıl Kullanılır?

‘Akademia’ uygulamasındaki ‘Ayarlar’ seçeneğine geldiğinizde ise yazı boyutunu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, tema özelliği ile uygulamanın arka plan rengini değiştirebilirsiniz. 

Akademia Nasıl Kullanılır?

‘Favorilerim’ seçeneğinde de beğenilen içerikler saklanır. Yine menüde altta göreceğiniz ‘çıkış yap’ yazısına dokunarak da uygulamadan çıkış yapabilirsiniz. 

Akademia uygulamasında yer alan bazı içerikler, bilgi verici bir nitelik taşıyor. Bununla birlikte uygulamada, sosyal medyada gezerken karşılaşılabilecek rutin hayata dair öneri niteliğinde konular da yer alıyor. Uygulama, içeriklere güncel olarak anında ve farklı kaynaklar yerine tek bir noktadan ulaşabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca uygulamanın kullanımı, oldukça basit ve işlevsel bir arayüzle de destekleniyor. Böylece bilgiye ve öneriye erişim, daha kolay hale geliyor.

Diğer yandan, uygulamada gezinirken çok sık reklamla karşılaşılıyor. Bu nedenle, pek çok uygulamada olduğu gibi Akademia’da da reklamsız paket seçenekleri yer alıyor. 5 paket seçeneği bulunan uygulamada; paket fiyatları, 9.99 TL ile 99.99 TL arasında değişiyor ve paketlerde, reklamları kaldırmak dışında ek bir özellik bulunmuyor. Uygulamada içerikler, internet ortamında yer alan ve anlaşmalı kaynaklardan alınıyor ve kaynak belirtilerek yayınlanıyor. Uygulama, internet ortamında bu tip içerikler okumayı ve takip etmeyi seven kullanıcılar için uygun bir alternatif olma niteliği taşıyor.  

Akademia uygulamasını Play Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Redmi Note 9T, Global Anlamda 5G İle Gelen İlk Redmi Modeli Olacak

Bitcoin’in Piyasa Değeri Tesla’yı Geride Bıraktı

Acer Dünyanın İlk TÜV Rheinland Eyesafe Sertifikalı Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

1 Yorum

  1. Mükemmel bir uygulama ben kendim kullanıyorum herkese tavsiye ederim günlük makaleler yayınlanıyor her gün yeni bilgiler öğreniyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz