Apple, macOS Big Sur 11.3 ve watchOS 7.4 ‘ün ilk açık beta sürümünü yayınladı. Herkese açık sunulan yeni güncellemeyi, Apple’ın beta test programına kayıt olduysanız, ücretsiz bir şekilde deneyimleme imkanınınız var. 

Kaliforniya merkezli Apple, bugün macOS Big Sur 11.3 ve watchOS 7.4’ün ilk açık beta sürümünü yayınladı. Herkese açık bir şekilde yayınlanan yeni güncellemenin kullanıcılara sunduğu özellikler dikkat çekti. 

watchOS 7.4 beta nasıl indirilir

Kullanıcılar Apple Watch’larına watchOS 7.4 beta güncellemesini indirmek için ilk olarak iPhone’larına iOS 14.5 betasını yüklemeli. Bunun ardından sonra, Apple’ın beta test sitesinden uygun konfigürasyon profilini yüklemeli. Daha sonra ise iPhone’nun Apple Watch uygulamasına gidip watchOS 7.4 beta güncellemesini buradan indirebilir. Bu işlemleri yaparken Apple watch’un pil ömrünün en az yüzde 50 olduğundan ve prize takılı olduğundan emin olmakta fayda var. 

watchOS 7.4, iOS 14.5’in yanı sıra iPhone kilidini doğrudan Apple Watch’un açtığı bir özelliği de kullanıcılara sunuyor. Maskesiz gezemediğimiz ve bir süre daha bu şekilde yaşayacağımız göz önüne alındığında bu hareket yerinde bir karar olarak görülüyor. Şirketin eklediği bu özellik şu an için sadece iPhone kilit açma aşamasında kullanılıyor. Şirket henüz Apple Pay ve App Store satın almaları için söz konusu özelliği getirmedi. Aynı zamanda watchOS 7.4 ile birlikte Apple Fitness+ kullanıcıları AirPlay 2’yi destekleyen akıllı televizyonlarda bu özellikten faydalanabilecekler.

macOS Big Sur 11.3 ilk açık beta güncellemesi

macOS Big Sur 11.3 ilk açık beta güncellemesine geldiğimizde ise, PS5 DualSense ve Xbox Series X oyun kumandası desteği, Mac’lerde iOS uygulamalarının kullanımı için destek, Safari için bazı yeni özelleştirme seçenekleri ve hatırlatıcı uygulamasındaki eklemeler gibi yeni özellikler görülüyor. Bu bağlamda ayrıca Apple Music kullanıcıları için “Made for You” özelliği de ekleniyor. Kullanıcılar, mac’lerinde Sistem Tercihleri ​​uygulamasının Yazılım Güncelleme bölümünden MacOS Big Sur 11.3’ü indirilebilir. Apple’ın beta yazılım web sitesinden uygun bir konfigürasyon profili kurduğunuzdan emin olmakta fayda var.

İlginizi Çekebilir:

Apple, MacOS Big Sur 11.2 Güncellemesi ile Hataları Düzeltiyor

iPhone Kilidi Apple Watch ile Açılacak

Apple, ‘iCloud’ Parolaları İçin Yeni Bir Chrome Eklentisi Geliştirdi 

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz