Xiaomi, yeni bir kablosuz şarj cihazı tanıttı. Xiaomi’nin, Apple’ın AirPower teknolojisine benzeyen kablosuz şarj cihazı aynı anda üç akıllı telefonu şarj edebiliyor. 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kablolara olan bağımlılığımız azalıyor. Şirketler tüketicileri için yeni nesil şarj cihazları üreterek, kablolu şarjı rafa kaldırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Xiaomi’den de bu noktada yeni bir atak geldi. Şirket dün Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro akıllı telefonlarını ve yeni akıllı bilekliği Mi Band 6’yı tanıttığı lansmanda aynı anda üç akıllı telefonu şarj edebilen kablosuz şarj cihazını gün yüzüne çıkardı. 

Xiaomi ‘nin üç cihazı şarj eden kablosuz şarj ünitesi Apple AirPower’a benziyor

Aslına bakıldığında Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi’nin yeni kablosuz şarj cihazı, Apple’ın 2017 yılında piyasaya sunduğu ‘AirPower’ isimli şarj cihazına oldukça benziyor. Kaliforniya merkezli Apple, o dönemlerde yeni şarj ünitesinde iPhone, Apple Watch ve AirPods’ların aynı anda şarj edilebileceğini aktarmıştı. Ancak şirket bu cihazın aşırı ısınma sorunu olduğunu belirterek AirPower’ı iptal etmişti. 

Apple’ın AirPower isimli şarj ünitesini duyurmasının ardından, pek çok üçüncü taraf aksesuar üreticisi de aynı anda iki ya da üç cihazı şarj edebilen ürünler üretmişti. Ancak Xiaomi’nin yeni teknolojisi bu zamana kadar ortaya çıkan en fazla güç sağlayan şarj cihazı oldu. 

60W gücünde kablosuz şarj

Xiaomi’nin aynı anda üç akıllı telefonu şarj edebilen yeni ürünü, 60W gücünde kablosuz şarj imkanı sunuyor. Cihaz, üç telefonu ise aynı anda 20W gücünde şarj ediyor. Bununla birlikte daha önce gördüğümüz benzer şarj ünitelerinde şarj edilen cihazların belirli bir alanda durması gerekiyordu. Ancak Xiaomi’nin yeni şarj cihazı bu durumu ortadan kaldırıyor. İçerisinde 19 ayrı bobinin olduğu yeni şarj ünitesinde telefonların şarj olması için, cihazın üzerinde herhangi bir yerde olmaları yeterli oluyor. 

60W’lık güç sunması ve üç farklı telefonu aynı şarj edebilmesi Xiaomi’nin yeni ürününü rakipleri arasında oldukça önemli bir yere gelmesine olanak tanıyor. 90 dolarlık fiyat etiketinin bulunduğu açıklayan Xiaomi’nin şarj cihazını, Çin dışında satışa sunup sunmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir:

Macbook’ların kablosuz şarj cihazına dönüşeceği bir patent ortaya çıktı

Şarj Olurken Bakterileri Temizleyen Kablosuz Kulaklık Serisi LG TONE Free Mart’ta Türkiye’de

Redmi Sınırları Zorluyor! | Redmi Note 10 Akıllı Telefon Modeline İlk Bakış:

 

1 Yorum

  1. Xiaomi bence geleceğin lider teknoloji firması olacak, özellikle düşük f/p ürünü cihazları üretmesi de gözde olma yolunda hızla adım atmasında rol oynuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz