Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaTeknolojiApple, Katlanabilir iPhone Modeli Testlerine Başladı

Apple, Katlanabilir iPhone Modeli Testlerine Başladı

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple’ın katlanabilir ekranlı iPhone testlerine başladığı iddia ediliyor. Şirket, 1 Ekim’de ise resmi olarak katlanabilir ekranlı iPhone patentine başvurmuştu. 

Katlanabilir ekranlı akıllı telefon furyası özellikle son iki yıldır gündemden düşmüyor. Bu bağlamda en çok Huawei ve Samsung gibi şirketlerin öncülüğünde tüketici beğenisine sunulan katlanabilir ekranlı telefonlar için Apple’ın da çalışmalara başladığı söyleniyordu. Daha önce de pek çok haber gündeme gelmişti. Huawei ve Samsung’un yanı sıra Apple katlanabilir bir telefon modeli çalışmalarına daha geç başlaması akıllarda bazı sorunlar yaratmıştı. Ortaya çıkan bazı bilgiler, Apple’ın ne zaman katlanabilir iPhone modelini tüketici beğenisine sunacağı sorularına yavaş yavaş yanıt verecek gibi görünüyor. 

Apple genel olarak iPhone tasarımlarında radikal değişiklikler yapmıyor. 13 yıllık bir geçmişe bakıldığında şirketin tasarımlarını, iPhone-iPhone 3Gs, iPhone 4-iPhone 5S, iPhone 6-iPhone 8 ve iPhone X-iPhone 12 şeklinde dört ayrı döneme ayırabiliriz. Tasarım noktasında uzun zamandır tüketicilerini şaşırtacak bir model sunmayan Apple’ın katlanabilir iPhone modeliyle bunu gerçekleştireceği söyleniyor. Bu bağlamda Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple katlanabilir iPhone modelinin test aşamalarına da başladı. 

Apple katlanabilir iPhone ekranlarını Samsung’tan alacak

Şirketin 1 Ekim’de resmi olarak katlanabilir iPhone patentine başvurmasının ardından, çeşitli haberler de ortaya çıkmaya başladı. Çin merkezli United Daily News’te yer alan bir habere göre, Apple katlanabilir iPhone modellerinin ekranlarını Samsung’tan alacak. Şirketin katlanabilir iPhone modelinde de Foxconn ile çalışmaları gerçekleştirdiği belirtiliyor. Apple’ın katlanabilir telefonlarda en önemli nokta olan ekran tercihinin ise OLED ve mikro LED’lerden yana olacağı söyleniyor. 

Katlanabilir ekranlı iPhone, Eylül 2022’de tanıtılabilir

Ortaya çıkan bilgilere göz önüne alındığında, Apple’dan katlanabilir iPhone modeli bekleyen tüketicilerin bir süre daha beklemesi gerektiği bilgisi ortaya çıkıyor. United Daily News’in aktardığı bilgilere göre Apple, ilk katlanabilir ekranlı iPhone modelini Eylül 2022 yılında piyasaya sürebilir. Söylentilere göre, Apple katlanabilir iPhone modellerinin parçaları için farklı tedarikçilerle anlaşacak ancak halihazırda olduğu gibi iPhone’ları Foxconn birleştirecek.

İlginizi Çekebillir:

Katlanabilir iPhone, Ekranını Onarabilen Bir Yapıda Olacak

Samsung’un İki Katmanlı Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

Gelecekten Gelen 30 Bin Liralık Katlanabilir Telefon: Huawei Mate Xs

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR