Samsung’un, yeni One UI 5 beta 3 güncellemesi Apple’ın geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu iOS 16 ile tesadüf olamayacak kadar büyük benzerlikler içeriyor. Özellikle de kilit ekranı, kopya denecek kadar benzer!

Samsung, sunduğu teknolojik ürünlerle teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeyi başarıyor. Her yıl yeni bir telefon tanıtan Samsung, bu konuda adeta Apple ile yarışıyor. Bu da her iki markanın da yakın zamanlarda benzer ürün ve yazılımlar çıkarmasına neden oluyor.

iOS geçtiğimiz aylarda yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 16’yı kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni sürüm, birçok yenilik içermesiyle de dikkatleri üzerine çekti. Bunlardan biri de kilit ekranı tasarımındaki değişikliklerdi. iOS 16, kullanıcılara kilit ekranlarını istedikleri gibi özelleştirebilme, font değişiklikleri, duvar kağıtlarında yenilikler ve daha birçok yeni özelliği kullanma fırsatı tanıdı.

Şimdi ise Samsung’un yaptığı yeni bir güncelleme ile iOS 16’dan ciddi derecede ilham aldığı ortaya çıktı. One UI 5 beta 3 güncellemesiyle ortaya çıkan yeni özelliklerde Samsung’un iOS 16 ekranını neredeyse kopyaladığı görüldü.

İşte Samsung’un iOS 16’ya Benzerliğiyle Dikkat Çeken Güncellemesi

Elbette Samsung’un yeni güncellemesiyle ilgili bilgiler, kısa sürede yayılmaya başladı. Sosyal medya üzerinden gelen görüntülerde, Samsung’un iOS 16 kilit ekranına benzer değişiklikler yapmış olması bir hayli dikkat çekti. Güney Kore merkezli teknoloji devi, daha önce GoodLock isimli Galaxy telefonların kilit ekranını düzenlemeye olanak tanıyan bir uygulamaya sahipti. Yeni güncellemeyle de bu özelliğin artık işletim sistemine entegre edileceği ortaya çıktı.

Şirket, beta güncellemesiyle düzenleme yapmak için ekrana basılı tutma, duvar kağıtlarına filtre ekleme, ‘koleksiyonlar’ seçeneği gibi yeni işlevleri kilit ekranlarına ekledi. Kilit ekranı düzenleme arayüzünün de iOS 16 kilit ekranı ile neredeyse aynı olduğu görüldü. Saat stilleri ve font sayfası da One UI beta 3 güncellemesinde Apple’ın yeni işletim sistemine olan benzerliği ile göze çarpan diğer detaylardı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz