Apple’ın iPhone 14 üretimini artırma kararından vazgeçtiği ortaya çıktı. İsimsiz kaynaklara göre Apple, iPhone 14’e olan talep düşüklüğü sebebiyle üretim planlarını değiştirdi!

Teknoloji devi Apple, her yıl yeni bir telefonla kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başarıyor. Üstelik Apple’ın yıllık üretimi her yıl bir telefonla da sınırlı kalmıyor, Eylül dönemlerinde düzenlenen lansmanlarda telefondan tablete, akıllı saatten bilgisayara kadar birden fazla yeni ürün tanıtılıyor.

Apple, şu sıralarda üretim sürecine dair haberlerle gündemi meşgul ediyor. Bloomberg’de yer alan bir habere göre; Apple, 7 Eylül’de tanıttığı iPhone 14 ailesinin üretim süreciyle ilgili yeni bir karar aldı. Bu karar, iPhone 14’e olan talebin pek de beklendiği gibi olmadığını ortaya koyuyor.

Üretim Süreci Yavaşlayacak!

Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre Apple, ilk aşamada iPhone 14 üretimini artırmak istedi. Hatta bu noktada üretim tesislerine talimat gönderildi ve üretilmesi gereken iPhone 14 sayısı 6 milyon kadar artırıldı. Ancak gelinen son noktada bu karardan vazgeçildi. Apple, iPhone 14 üretimini geçtiğimiz yılki talimatları doğrultusunda iPhone 13 ile aynı seviyede tutmaya karar verdi.

Edinilen bilgilere göre; Apple, önümüzdeki süreçte 90 milyon adet iPhone 14 üretimi gerçekleştirecek. Bloomberg kaynaklarına göre öncelik, daha fazla ilgi gören Pro modellere kaydırılacak. İlgi noktasında en merak edilen ürün ise iPhone 14 Plus. İlk kez bu yıl satılacak Plus modelin üretim süreciyle ilgili nasıl bir karar verileceğini en az birkaç ay sonra göreceğiz. Peki Apple, iPhone 14 üretimi için neden böyle radikal bir karar almış olabilir?

Aslında iPhone 14’ün standart versiyonunun ilgi görmemesi, çok da şaşırtıcı değil. Zira şirket, bu yıl dikkat çeken bir karara imza attı ve iPhone 14 ile iPhone 14 Plus’ta geçtiğimiz yıl tanıttığı A15 Bionic işlemciyi kullandı. Bu durum, tüketicinin ilgisini pro modellere yönlendirdi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz