Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Çinli teknoloji üreticisi Oppo, ürün yelpazesini genişletmeye yönelik adımlar atmaya başladı. Şirket yakın zamanda akıllı televizyonunu piyasaya çıkarabilir.

Tüketicilerin akıllı televizyonlara olan ihtiyacının artmasıyla birlikte teknoloji ve özellikle akıllı telefon üreticileri de kendi akıllı televizyonunu geliştirmeye başladı. Xiaomi, Huawei ve Nokia’nın kendi akıllı televizyonlarını tüketicilerin beğenisine sunmasının ardından OnePlus, Honor ve Motorola gibi markalar da akıllı televizyonlarını piyasaya sürdü.

Gizmochina’nın haberine göre, teknoloji üreticilerinin akıllı televizyon sektörüne ilgisinin artmasıyla piyasada oluşan rekabet de artıyor. Ancak Xiaomi gibi markaların piyasadaki diğer markalara kıyasla daha uygun fiyat etiketi olan ürünleri sunmaları tüketicilerin oldukça ilgisini çekiyor. Oppo’nun akıllı televizyonunun da rakiplerine oranla daha uygun bir fiyatla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Akıllı televizyon pazarının yeni gelişmeye başlamasıyla birlikte pek çok marka çalışmalarını hızlandırdı ve kendi akıllı televizyonlarını üretmeye başladı bile. Akıllı telefon üreticisi Oppo da kendi akıllı televizyonunu üretmeyi amaçlıyor. Henüz hiçbir özelliğinin bilinmediği Oppo TV’nin şık bir tasarıma sahip olması bekleniyor.

Tüketicilere uygun fiyat etiketiyle birlikte sunulması beklenen Oppo TV’nin pazardaki rakiplerine göre daha farklı bir tasarıma ve güçlü özelliklere sahip olması bekleniyor. Oppo’nun ilk akıllı TV’si için ilerleyen haftalarda yeni bilgilerin geleceği düşünülüyor.

Oppo’nun Türkiye’de Sıla ile satış rekoru kırdığı haberimizi detaylı olarak buradan okuyabilirsiniz