Düzenlediği basın toplantısında gelecek planlarını anlatan Western Digital, aralarında 22TB ve 26TB HDD ‘lerin de bulunduğu yeni ürünlerini tanıttı.

Western Digital dün, Ritz-Carlton San Francisco’da gerçekleşen ve dünyanın pek çok yerinden online olarak katılım sağlanan What’s Next Western Digital etkinliğinde, verilerin kullanımından yararlanarak verinin potansiyelini ortaya çıkarma misyonunu detaylıca anlattı. Şirket liderleri tarafından yapılan bir dizi önemli konuşmada Western Digital ayrıca, hem bireysel hem kurumsal tarafta veri kullanma yöntemlerinden aldığı ilhamla, bir sonraki adımı belirlemek için HDD ve Flash dünyasında çığır açacak inovasyonları da açıkladı.

Western Dijital CEO’su David Goeckeler açılış konuşmasında, modern bilgi işlem teknolojisinden hareketle hızla genişleyen pazar hakkında konuştu. Bulutun büyümesi, bağlı akıllı cihazlarda yaşanan patlama ve dünya genelinde bu cihazlara bağlı olarak her geçen gün sürekli artan dijital bilgi hacmi, bunların hepsi giderek daha fazla depolama kapasitesi gerektiriyor.

Western Digital Flash İş Birimi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Rob Soderber;, AMD, Intel ve Microsoft’un da dahil olduğu iş ortakları ile sahneye çıkıp, şirketin bugün dünyanın en önemli ve heyecan verici dijital uygulamalarına güç veren amaç odaklı çözümler sunma taahhüdünü pekiştirdi.

HDD İş Birimi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Ashley Gorakhpurwalla, veri merkezi ekonomisindeki değişiklikleri vurgulayarak, uzun yıllardır üzerine çalışılan önemli inovasyon serilerinin temeli üzerine inşa edilen, şirketin ilk 22TB CMR ve 26TB UltraSMR HDD’lerini tanıttı. Dropbox ile yaptığı konuşmada, hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları yenilikleri sunarak Western Digital’in bulut müşterilerinin önemli bir ortağı olma taahhüdünü dile getirdi.

Yeni nesil depolama ihtiyaçları için yeni nesil çözümler

26tb hdd western digital

Western Digital, on yıllar boyunca geliştirilen önemli teknolojik inovasonları temel alarak, seçili hiper ölçekli bulut müşterilerine sektör lideri yeni 22TB ve 26TB HDD ‘lerini örnek olarak gönderdiğini ve alan yoğunluğu liderliğini daha da genişlettiğini, ayrıca toplam sahip olma maliyetini düşürerek müşterilerine değer kattığını duyurdu.

 

 

 

 

Western Digital’in HDD teknolojisi portföyü ve alan yoğunluğu liderliği onu depolama inovasyonunun tam merkezine koyuyor. Eşsiz OptiNAND™ teknolojisi, enerji destekli PMR (ePMR), üç aşamalı aktüatör (TSA), HelioSeal® ve şimdi de UltraSMR teknolojilerinden yararlanan Western Digital, ePMR ile +30 TB sağlama yolunda net bir yolda ilerliyor.

OptiNAND, UltraSMR ve ePMR, Bulutun Toplam Sahip Olma Maliyetini Düşürüyor

Yeni ePMR sürücüleri, eşi görülmemiş düzeyde kapasite, performans ve veri dayanıklılığı sağlamak için Western Digital’in OptiNAND teknolojisinden yararlanıyor. 22 TB CMR HDD, on diskli HelioSeal platformundaki plaka başına 2,2TB alan yoğunluğu liderliği sağlamak için OptiNAND ile birlikte çalışıyor.

OptiNAND’ı HDD sistem düzeyindeki donanım gelişmelerinden yararlanan tescilli ürün yazılımı ile birleştiren Western Digital’in yeni UltraSMR teknolojisi, daha yüksek kapasite sağlamak için inç başına parçayı (TPI) artıran gelişmiş bir hata düzeltme algoritmasıyla birlikte büyük blok kodlaması sunuyor. Sonuç, Western Digital’in plaka başına 26 TB sunan ve SMR’nin faydalarından yararlanmak için yığınlarını optimize eden bulut müşterilerine yüzde 18’den fazla kapasite sunan yeni 26TB Ultrastar® DC HC670 UltraSMR HDD. Kendi veri merkezi yol haritalarına her geçen gün artan oranda SMR ekleyen bulut hizmet sağlayıcıları ile birlikte, 26TB kapasite, adaptasyonu hızlandırmak için kritik eşik rolünü oynayacak.

OptiNAND ile benzersiz bir şekilde desteklenen HDD’ler ayrıca, olası acil güç kapatma (EPO) durumunda ek veri koruması veya dayanıklılık için yazma önbelleği devre dışı bırakma (WCD) veri korumasıyla birlikte müşterilere yazma önbelleği etkinleştirme (WCE) performansı sağlayan ArmorCache™ yazma önbelleği veri güvenliği özelliğini de içeriyor. HDD tarihinde ilk kez, bu Yazma Önbelleği Veri Güvenliği özelliği, hangi mod seçilirse seçilsin kullanıcılara hem performans hem de veri koruması sağlıyor. OptiNAND ise sürücülere, daha büyük blok aktarımları ile rastgele yazmalarda en yüksek olan WCD modunda da önemli bir performans artışı sağlıyor. 256 KB veya daha fazla HDD uygulama aktarım uzunluklarında, IOPS ve veri akışı, OptiNAND olmayan sürücülere göre %40’tan fazla oranda ve 1 MB aktarımda %80’in üzerinde maksimum iyileşme sağlıyor.

22TB CMR ve 26TB UltraSMR HDD Erişebilirlik:

  • 22 TB Ultrastar DC HC570 HDD ve yeni 26 TB Ultrastar DC HC670 UltraSMR HDD, seçili hiper ölçekli müşterilere örnek olarak gönderiliyor. DC HC570 HDD için satış kanallarına toplu gönderiler başlayacak ve UltraSMR HDD, 2022 yazında seçili müşterilere gönderilmeye başlayacak.
  • Ultrastar Data60 ve Data102 JBOD’lar bu yaz , yeni 22 TB CMR Ultrastar HDD özelliğini taşıyacak ve yazılım tanımlı depolama için ek dayanıklılık ve veri güvenilirliği sağlayarak, tamamen optimize edilmiş bir platformda sektörün en yüksek depolama yoğunluğunu sunacak.
  • OptiNAND yeniliklerini HDD portföyü ile genişleten Western Digital, akıllı video/güvenlik yönetimi için WD Purple® Pro HDD’ler, NAS çözümleri için WD Red® Pro HDD’ler ve sistem entegratörleri, kurumlar ile KOBİ’lere hizmet veren satıcı firmalar için WD Gold® HDD’ler sunacak. Bu sürücüler bu yaz satışa sunulacak.

Yeni Tanıtılan Ürünler:

50 yılı aşkın süredir sektör lideri teknolojiler tasarlayarak sahip olduğu uzmanlıkla Western Digital; bulut, kurumlar ve son tüketiciler için yeni flash ve HDD ürünlerini tanıttı.

   • Bulut: Western Digital, sektörün ilk 22TB CMR ve 26TB SMR HDD’leri ve yeni yüksek kapasiteli PCIe Gen4 NVMe SSD ailesi de dahil olmak üzere, bulut müşterilerinin katmanlı depolama çözümlerini daha verimli şekilde tasarlamalarına ve altyapılarından daha fazla değer üreterek artan veri hacimlerinin yönetimini desteklemek üzere yeni, güçlü veri depolama çözümlerini pazara sundu.
   • Yaratıcılık: Western Digital, yeni SanDisk® Professional PRO-BLADE™ Modüler SSD Ekosistemini tanıttı. Yüksek çözünürlüklü içeriği yakalama, aktarma ve koruma yönünde giderek artan talepleri karşılamak için tasarlanan PRO-BLADE çözümleri, profesyonellerin aktarımlarda zamandan tasarruf etmelerini, aynı kapasiteli çözümlerle paradan tasarruf etmelerinin yanıs sıra, ekipmanlarının hem hacminin hem de ağırlığının azalmasını sağlıyor.
   • Oyun: Western Digital ödüllü WD_BLACK oyun portföyüne yaptığı iki eklemeyi duyurdu. Performans ve stili göz önünde bulundurularak tasarlanan yeni WD_BLACK™ SN850X NVMe™ SSD ve WD_BLACK™ P40 Game Drive SSD, oyunculara en iyisini yapmaları için onların oyun deneyimlerini yükseltmek üzere daha fazla seçenek sunuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

ZTE Axon 40 Ultra, ekran altı ön kamerası ile tanıtıldı

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Flip4 25 watt şarj desteğiyle gelecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz