facebook-messenger-masaustu-uygulamasi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Sosyal medya devi Facebook, 2019 yılında düzenlediği “F8 Geliştirici Konferansı” etkinliğinde popüler sohbet ağı Messenger’ın masaüstü uygulamasının kullanıcı beğenisine sunulacağını açıklamıştı. Bu açıklamadan yaklaşık 1 yıl sonra, Facebook Messenger masaüstü uygulaması Windows ve MacOS işletim sistemlerinde kullanıma açıldı. Uygulamada, karanlık mod seçeneği de bulunuyor.

Sosyal medya devi Facebook, 2019 yılında düzenlediği “F8 Geliştirici Konferansı” etkinliğinde popüler sohbet ağı Messenger için bir masaüstü uygulaması versiyonunun kullanıcılarla buluşturulacağını duyurmuştu. Bu açıklamadan yaklaşık 1 yıl sonra, uzun süredir merakla beklenen Facebook Messenger masaüstü uygulaması Windows ve MacOS işletim sistemlerinde kullanıma açıldı. Uygulama, özellikle COVID-19 nedeniyle sosyal izolasyon ve görüntülü konuşma oranlarında ciddi bir artış yaşandığı salgın döneminde geldi. Sosyal medya devi, masaüstü versiyonun böylesi bir dönemde kullanıcıların yazışmasını veya sesli ve görüntülü görüşmeler yapmasını ücretsiz bir biçimde çok daha pratik bir hale getireceğini ifade etti. 

facebook-messenger-masaustu-uygulamasi

Versiyonun tanıtıldığı bir paylaşımda Facebook, uygulamanın görüntülü “sınırsız ve ücretsiz” grup görüşmelerini mümkün kıldığını vurguladı. Fakat kullanıcılar, uygulama içerisinde görüntülü görüşmelere katılan kullanıcı sayısının Facebook tarafından belirtildiği gibi “limitsiz” olmadığına işaret etti. Aktarılan detaylara göre; Facebook Messsenger masaüstü uygulaması, tek bir görüşmede 8 kişiye kadar katılımcının konuşmaya katılmasını mümkün kılıyor. Bu da kullanıcıların, uygulama üzerinden daha çok arkadaşları ve yakın çevresiyle görüşme gerçekleştirebileceği ve iş veya eğitime ilişkin görüşmeler için farklı seçenekleri değerlendirmesi gerektiği anlamına geliyor. 

Masaüstü uygulamada ekran paylaşımı yapılamıyor

Bununla birlikte uygulama, bildirim desteği ve sohbet senkronizasyonunu da beraberinde getiriyor. Bu sayede kullanıcılar, herhangi bir görüşmeyi terk etmek zorunda kalmadan görüşmenin sürdürüldüğü cihazlar arasında kolaylıkla değişiklik yapabiliyor. Masaüstü uygulamasının hem Windows hem de MacOS işletim sistemi için karanlık mod seçeneği de bulunuyor. Diğer yandan mobil uygulamada halihazırda bulunan ekran paylaşımı ya da gizli sohbet özellikleri, masaüstü uygulamasında henüz kullanılamıyor.  

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Facebook, koronavirüs ile alakalı emoji hazırlıyor

Facebook, Haber Akışı bölümüne COVID-19 Bilgi Portalı ekliyor

Facebook coronavirüs için Sağlık Bakanlığı ile çalışacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz