iPhone SE 2 hakkında sızıntılar ve haberler devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Apple, iPhone SE 2’de Face ID kullanacak aynı zamanda yeni cihazın iPhone 8’e değil iPhone 11’e benzeyeceği söyleniyor.

ABD’li teknoloji üreticisi her yıl uyguladığı stratejiden farklı bir yol izleyerek geçen yıllarda ara model olarak iPhone SE’yi piyasaya sürmüştü. Bu yıl da aynı stratejiyi uygulamaya karar verdiği söylenilen şirketin iPhone SE 2 için çalışmalarını hızlandırdığı söyleniyor.

Apple her yılın Eylül ayında yeni iPhone modellerini duyuruyor ancak şirketin bu sene biri iPhone SE 2 olmak üzere toplamda 5 yeni iPhone tanıtacağı düşünülüyor. Apple’ın iPhone SE 2’yi bu yılın ilk yarısında piyasaya süreceği konuşulurken cihaz hakkında da sık sık haberler çıkıyor. MacOtakara’da yer alan bir habere göre iPhone SE 2, 5.4 inçlik bir ekranla ve Face ID ile gelecek. Bu da iPhone SE 2’nin tasarımının iPhone 8’e değil de iPhone 11’e benzeyeceği ihtimalini artıyor.

Söz konusu cihaz için bugüne dek pek çok haber ve rapor yayınlansa da bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz haziran ayında hazırladığı bir raporla iPhone SE 2’nin geleceğini müjdeleyen ilk isim olmuştu. Kuo, daha sonra yaptığı açıklamalarda iPhone SE 2’nin, iPhone 8’e benzeyeceğini ve cihazın 4.7 inç boyutunda olacağını aktarmıştı. Bunun yanı sıra deneyimli analist, cihazın Touch ID desteğine sahip olacağını da belirtmişti.

Ortaya çıkan yeni bir rapor ise iPhone SE 2’nin Touch ID yerine Face ID desteğine sahip olacağını belirtiyor. Rapora göre, cihaz TrueDepth kamera modülüne sahip olacak. Aynı zamanda iPhone SE 2’nin 5.4 inç büyüklüğünde bir ekranla geleceği söz konusu raporda mevcut.

iPhone SE 2’nin, iPhone 8 baz alınarak geliştirildiği söylenirken yeni model iPhone 8’e göre daha ince çerçevelere sahip olacak. Ayrıca raporda cihazın ana kamerasının iPhone 8’e nazaran daha büyük olacağı yer alıyor.

iPhone SE 2’nin çıkış tarihi, fiyatı ve özellikleri ortaya çıktı

İlk nesilden bugüne iPhone’nun 13 yıllık yolculuğu

iPhone 12 yeni teknoloji sayesinde çok daha ince olacak