Asus Zephyrus G14
Okuma Süresi
2 dakika

Tayvan merkezli donanım üreticisi Asus, yeni oyuncu bilgisayar modeli Asus Zephyrus G14 ’ü tanıttı. Güçlü donanım özelliklerinin yanı sıra Asus Zephyrus G14, şık ve ince tasarımı ile dikkat çekiyor. 

Oyuncu bilgisayarları genel olarak masaüstü çözümler olarak görünür. Ama teknolojinin ilerlemesi ile birlikte oyun oynatabilecek güçlü donanımlar artık bir dizüstü bilgisayarın içine sığabiliyor. Hatta artık bu dizüstü bilgisayarlar her geçen gün inceliyor ve hafifliyor. Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus, yeni dizüstü oyuncu bilgisayarı olan Asus Zephyrus G14 ’ün teknik özelliklerini ve fiyatını paylaştı. Asus’un yeni oyuncu bilgisayarı, tasarımında bulunan küçük detaylar ve güçlü donanım özellikleri ile dikkat çekiyor.  

Asus Zephyrus G14 teknik özellikler 

Asus Zephyrus G14 teknik özellikler 

Oyuncu çevre birimlerinde en öne çıkan parçalardan biri ekrandı. Asus’un yeni bilgisayarında 14 inçlik 1080p çözünürlüğünde bir ekranı bulunuyor. Ayrıca bu ekranın resim tazeleme oranı 120 Hz. Bu yüksek resim tazeleme oranı sayesinde, bu ekran bize her saniyede 120 kare gösterebiliyor. Böylelikle daha akıcı ve bozulmayan bir görüntü izlemiş oluyoruz. Hızlı ve rekabetçi oyunlarda, bu özelliği ile oyuncuları memnun edecek gibi.  

Yeni dizüstü oyuncu bilgisayarı, grafik kartı noktasında NVIDA GeForce RTX 2060 ekran karını kullanıyor. Bu grafik karının son derece güçlü bir oyun kartı olduğunu söylememiz gerekli. İşlemci noktasında ise AMD’nin yeni nesil mobil işlemcilerinden olan Ryzen 9 4900HS işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 3.0 GHz ve 4.3 GHz arasında çalışabilen 8 çekirdekli, 16 iş parçacıklı bir yapıya sahip. Mimari olarak ise Zen 2 mimarisini kullanıyor. Ön belleği 8 MB ve TDP değeri 35 W.  

Ayrıca yeni oyuncu bilgisayarında, 32 GB’a kadar artırılan DDR4 bellek seçeneği bulunuyor. Bu RAMlerin çalışma hızı ise 3200 MHz değerinde. Depolama noktasında ise 1 TB SSD seçeneği bulunuyor. Yani tüm bu donanım özellikleri ile birlikte bu bilgisayarın son derece güçlü bir oyun bilgisayarı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda güçlü bileşenleri sayesinde bu bilgisayarı profesyonel iş amacıyla bile kullanabilirsiniz.  

Bu güçlü donanım özellikleri ile birlikte bilgisayarda özel bir soğutma sistemi bulunuyor. Bu sayede, performansı korunmak amaçlanıyor. Güçlü özelliklere sahip olan Asus Zephyrus G14’ün kalınlığı 1.79 cm, ağırlığı ise 1.6 kilogram. Yani bu özellikleri ile birlikte son derece hafif bir bilgisayar olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kapağında bulunan, ledleri özelleştirebiliyorsunuz. Bu basit ama şık tasarım detayı ile ASUS Zephyrus G14, oldukça dikkat çeken bir cihaz haline geliyor.  

Asus Zephyrus G14 fiyat 

Asus’un yeni dizüstü oyuncu bilgisayarı bu yılın ikinci çeyreğinde satışa başlayacak. Asus tarafından açıklanan resmi satış fiyatına göre, yeni oyuncu bilgisayarı bin 450 dolardan satışa çıkacak.  

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Savaş Oyunu

Karantina döneminde izleyebileceğiniz en iyi bulaşıcı hastalık filmleri

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz