Okuma Süresi
1 dakika

Katlanabilir telefonlar son dönemde oldukça popüler. Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi büyük markalar birbiri ardına katlanabilir modellerini piyasaya sürdüler fakat bu modellerin henüz tam anlamıyla yaygınlaştığını söylemek mümkün değil.  Bu alanda çalışma yapan Xiaomi’nin katlanabilir modeli Mi Mix Alpha için şirketten kötü haber geldi.

Samsung’un ürettiği Galaxy Alpha modeli her ne kadar heyecan yaratmış olsa bile çıkan arızaları yüzünden kısa süre içerisinde geri toplatılmıştı. Daha sonra iyileştirmelerle tekrar piyasa sürülen Galaxy Fold’un en büyük rakibi, Xiaomi markasının üretmiş olduğu Mi Mix Alpha modeliydi. Teknik özellikleri ve her yanını saran ekran tasarımı ile daha fazla ilgi uyandıran Xiaomi Mi Mix Alpha’nın satışa ne zaman çıkacağı merak edilirken kötü haber geldi. Yapılan açıklamada Mi Mix Alpha modelinin satışı süresiz olarak ertelendi.  

Daha detaylı bilgi olmadığı için Mi Mix Alpha modelinin satışının neden ertelendiği bilinmiyor. Ancak Galaxy Fold ve Mi Mix Alpha modelleri için oluşan bu kötü ortam katlanabilir telefonlar için erken olduğunu gösteren gelişmeler olabilir.  

Motorola’nın yakın zamanda duyurduğu Razr modelinin nasıl olacağı merak konusu. Aynı zamandan Apple’ın katlanabilir telefon piyasasına girmesi bekleniyor. Katlanabilir telefonlar bize daha büyük ekran çözümleri sunabiliyorken, aynı zamanda Motorola Razr modelinde olduğu gibi, cebimize artık sığmayan akıllı cep telefonlarının kasa boyutlarını küçültmek amaçlı kullanılabiliyor. Pahalı bir teknoloji olan katlanabilir cep telefonları ucuzlar, tasarımsal eksiklikleri giderilir ve günlük telefon kullanımımızın bir parçası haline gelir mi, bunu zaman gösterecek.  

Katlanabilir ekranlı Huawei Mate X2’nin bazı bilgileri sızdırıldı

Katlanabilir iPhone Yolda mı?

Motorola’nın yeni katlanabilir telefonu Razr tanıtıldı

Samsung Galaxy Fold 1 Milyon Satış Adedine Ulaştı