Google, Google Fotoğraflar’a yeni bir düzenleyici ve birkaç yeni video düzenleme özelliği ekledi.

Google bugün, Google Fotoğraflar’a yeni bir film düzenleyici ve birkaç yeni video düzenleme özelliği eklediğini duyurdu, ancak şimdilik bu yeni özellikler yalnızca Chromebook’larda çalışan Android uygulamasında kullanılabilecek. Bu özelliklerin diğer platformlarda ne zaman kullanılabilir hale geleceği hakkında ise henüz net bir bilgi yok.

Google Fotoğraflar Hangi Yenilikleri İçeriyor?

Daha önce fotoğraflarla aynı düzenleme araçlarını kullanarak, Google Fotoğraflar’daki tek videolar zaten değiştirilebiliyordu. Sonrasında ise bu özelliklere otomatik olarak temalı filmler oluşturmaya odaklanan ve bunları manuel olarak düzenlemek için çok temel bir dizi özelliğe sahip AI tabanlı bir film oluşturma aracı eklendi.

Son güncellemeyle birlikteyse, yeni film düzenleyici ile birden fazla videoyu tek kanallı bir zaman çizelgesinde birleştirebilme, başlık kartları ve müzikler ekleyebilme ve sadece birkaç dakika içinde filmler oluşturabilme özellikleri Google Fotoğraflara dahil oldu. Bu özellikler sayesinde kliplerinizi kolayca kırpabilir ve parlaklıklarını ve kontrastlarını ayarlayabileceksiniz. Buna ek olarak Google size kendi temalarını sunmaya devam etse de siz sıfırdan filmler oluşturabilecek ve bu kliplere fotoğraf ekleyebileceksiniz.

Video Düzenleme Trend Haline Geliyor

Adobe’nin Lightroom fotoğraf aracının son zamanlarda video özellikleri de eklemesi, bu durumun bir trend haline geldiğini gösteriyor. Malum, TikTok ve Instagram’ın aktif kullanımı nedeniyle artık daha çok kişi daha fazla sayıda video çekiyor ve bu videoları düzenleme ihtiyacı duyuyor. Video düzenlemenin, filtrelerle fotoğraf düzenlemekten çok zor olması nedeniyle, Google Fotoğraflar’ın işleri kolaylaştıracak daha fazla hamle yapması bekleniyor.

Google, yeni video düzenleyiciye ek olarak, birkaç hafta içinde Chromebook’lara birkaç güncelleme daha getirmeyi planlıyor. Bu güncellemelerden sonra, Chrome OS artık açık ve koyu temalara sahip olacak ve aralardaki geçişler aralarındaki geçişler güneşin battığı veya doğduğu zamana göre ayarlanacak. Ayrıca, Galeri uygulamasının, PDF düzenleme özelliğine ve Chromebook rafı ile Google takvim arasında daha derin bir entegrasyona sahip olacak yeni bir sürümü kullanıcılara sunulacak. Ancak Google bu özelliklerin şimdilik yalnızca Chromebook’lara geleceğinden bahsediyor ve Chrome OS’ta ne zaman bu özelliklerin yapılacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz