togg cikis-tarihi-teknosafari

Yerli otomobil TOGG logosu, uzun zamandır gündemdeydi. Bugün ise TOGG, resmi Twitter hesabında yeni logoyu paylaştı.

Tamamen yerli ve elektrikli otomobil projesi TOGG, geçtiğimiz haftalarda 2023 yılında piyasaya sürüleceği yönünde gündeme gelmişti. Tamamen elektrikli olacak araçlar, ülke çapında şarj istasyonlarının da kurulacağının sinyallerini verdi. Ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin ilk otomobil batarya kurulumunun Bursa’da başladığını paylaştı.

Şimdi ise yerli otomobil projesi ile ilgili gelişme paylaşıldı. TOGG logosu, Twitter üzerinden paylaşıldı. Paylaşım ile birlikte şirketin ve otomobilin logosu ortaya çıkmış oldu.

Twitter hesabında, logo ile ilgili “Doğu ile Batı’nın buluşma, bugün ile geleceğin kesişme noktası” ifadeleri paylaşıldı.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, logo ile ilgili “Hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Kasım 2018’den bu yana global ve profesyonel bir yaklaşımla ele aldığımız kullanıcı markası oluşturma sürecini tamamlamanın mutluluğu içindeyiz. Yerli ve global ajansların da dahil olduğu Logo çalışmalarımız sonucunda da TOGG’un marka değerlerine ‘uygunluk’, ‘özgünlük’ ve ‘tescil edilebilirlik’ kriterlerinden en yüksek puan alan logoyu seçtik.” şeklinde konuştu.

togg-logo-teknosafari

Daha önceden paylaşılan bilgilere göre TOGG, 2022 yılının sonunda seri üretime geçecek. 2023 yılında ise otomobilin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Logonun ise yazılım alanında sıkça kullanılan </> etiketine benzemesi, dikkatleri çekti.

İlginizi Çekebilir: 

PlayStation ve Xbox konsol fiyatları zamlandı

Spider-Man: No Way Home gişe rekorları kırıyor

Honor 30X ve Play 30 Plus tanıtıldı: İşte özellikleri

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz