TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’tan, yerli otomobille ilgili yeni bir açıklama geldi. Açıklamaya göre, aracın marka adı önümüzdeki yılın ortasına kadar belli olacak. İsmin hem yerel hem de global dile uygun olması planlanıyor.  

Geçen hafta tanıtılan yerli otomobil modeliyle ilgili olarak, marka adının ne olacağı en çok merak edilen konulardan birisi olmuştu. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’tan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Yerli otomobilin marka ismi üzerinde hala çalışıyor olduklarını belirten Karakaş, şu anda isimle ilgili belirleme ve test etme aşamasında olduklarını ifade etti. TOGG CEO’su, ismin hem kültürel ve global dile uygun hem de tescil edilebilir olmasının kendileri için önemli olduğuna işaret ederken marka adıyla ilgili çalışmalarını 2020’nin ortasına kadar tamamlayacaklarını da sözlerine ekledi. Açıklamasında isimle ilgili bazı ipuçlarına da yer veren Karakaş, marka adının “özgün, güçlü, özgüvenli, dönüşen, dönüştüren, samimi ve yenilikçi bir öze sahip olması” gerektiğini de belirtti.  

Yerli otomobilin tanıtılmasının ardından aracın önündeki “TOGG” yazısı, birçok kişinin dikkatini çekmişti. Aracın tasarımı sosyal medyada beğenileri toplarken pek çok kişi yazının, aracın modern görüntüsüne uygun olmadığını söylemiş; bu yüzden yerli otomobil isimle ilgili bazı eleştiriler almıştı. TOGG CEO’su Karakaş’ın bu açıklamasıyla beraber, aracın önündeki yazının geçici olduğu ve yerli otomobil için bir marka adı belirleneceği de kesinleşmiş oldu.  

Marka adıyla ilgili çalışmaların tamamlanması ve ismin kesinleşmesiyle beraber, aracın önündeki TOGG yazısının kaldırılması ve tasarıma uygun bir logoyla yeni ismin yerleştirilmesi bekleniyor.