Çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platform üzerinden 31 Aralık’ta gönderilen toplam mesaj sayısını açıkladı. Şirketin açıklamasına göre, kullanıcılar yılbaşında WhatsApp’tan toplamda 100 milyarın üzerinde mesaj gönderdi.  

Dünyada en fazla kullanıcı sayısına sahip uygulamalardan birisi olan WhatsApp, yılbaşında uygulama içerisinde yeni bir rekora imza attı. Şirket, 31 Aralık’ta ulaştığı kullanım sayısıyla ilgili bazı detayları ve uygulama üzerinden yılbaşı günü gönderilen mesaj sayısını açıkladı. Mesajlaşma devinin açıklamasına göre, yılbaşında kullanıcılar WhatsApp üzerinden 100 milyardan fazla mesaj gönderdi. Şirket, atılan 100 milyarın üzerinde mesajın 12 milyardan fazlasının görüntülü olduğunu ifade etti. 

Gönderilen 100 milyarın üstünde mesajın 20 milyarı ise Hindistan’da atıldı ve böylece Hint kullanıcılar toplam mesaj sayısının beşte birini atarak kullanım oranının önemli bir kısmını oluşturmuş oldu. Bununla birlikte şirket, WhatsApp hizmetleri arasında en çok metin mesajlaşmasının kullanılıyor olduğunu da duyurdu. Şirketin sıralamasına göre, bu hizmeti durum, resimli mesaj, arama ve sesli not özellikleri takip ediyor. 

Uygulama, 31 Aralık’ta 10. yılını noktaladı

2014 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından satın alınan platform, yılbaşı gününde piyasaya sürülüşünün 10. yılını noktaladı. Uygulama, eski “Yahoo!” çalışanları Brian Acton ve Jan Koum tarafından Amerika’da küçük bir girişim olarak kurulmuş ve 2009 yılında yeni kurulan App Store’da yayınlanarak kısa sürede büyük bir popülarite yakalamıştı. Bugün Facebook çatısı altında bulunun uygulama, dünyanın en fazla aktif kullanıcısı olan sanal topluluklarından biri ve sadece Türkiye’de 50 milyon kullanıcıya sahip.  

WhatsApp’ın 2020 yenilikleri

WhatsApp karanlık mod kısa süre sonra kullanılabilecek