Neuralink Max Hodak

Elon Musk liderliğinde beyin-bilgisayar arayüzü teknolojisine yönelik çipler geliştiren girişim şirketi Neuralink kurucularından Max Hodak, şirketteki görevinden ayrıldığını açıkladı. Konuya ilişkin açıklamayı resmi Twitter hesabı üzerinden yapan Hodak, ayrılığın sebebine ilişkin detaylı bilgi paylaşımında bulunmadı. Benzer şekilde, Neuralink de Hodak’ın yerine geçecek olan isim ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.  

Elon Musk liderliğinde beyin-bilgisayar arayüzü teknolojisine yönelik çipler geliştiren girişim şirketi Neuralink kurucularından Max Hodak, şirketteki görevinden ayrıldığını açıkladı. Hodak’ın, görevini birkaç hafta önce sessiz sedasız bıraktığı belirtildi. Konuya ilişkin açıklamayı resmi Twitter hesabı üzerinden yapan Hodak, ayrılığın sebebine ilişkin detaylı bilgi paylaşımında bulunmadı. Yeni projelere doğru yola koyulduğuna işaret eden Hodak, açıklamasında ayrıca Neuralink’ten birçok şey öğrendiğinin de altını çizdi. 

Diğer yandan; Neuralink, Hodak’ın yerine geçecek olan isim ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Şirket, geliştirdiği çipleri henüz yaygın kullanıma açarak piyasaya sürmemişti. Hodak ile yaşanan ayrılığın, şirkete ne oranda zarar vereceği ise henüz bilinmiyor. Neuralink, kısa bir süre önce geliştirdiği beyin-bilgisayar arayüzü teknolojisini bir maymun üzerinde de göstermişti. Maymun, Neuralink tarafından geliştirilen çipler aracılığıyla zihin gücünü kullanarak ‘Pong’ isimli bir video-oyunu oynamıştı. Yaşanan gelişme sonrası; Neuralink’in, geliştirdiği çipleri piyasaya sürmeye hazırlandığı tahmin edilmişti. Hodak’ın şirket bünyesinden ayrılışının, bu süreci biraz daha karmaşık bir hale getirebileceği belirtildi.  

Elon Musk, profesyonel kariyeri süresince birçok kez yüksek profilli yönetici ayrılığına şahit oldu

Elon Musk Yönetici

Diğer yandan; Elon Musk, profesyonel kariyeri süresince birçok kez yüksek profilli yönetici ayrılığına şahit oldu. Eski Tesla CTO’su J. B. Straubel’un şirketten ayrılışında da benzer bir durum yaşanmıştı. Hodak tarafından yapılan açıklama, herhangi bir krize ya da sert bir ayrılığa işaret etmese de yaşanan ayrılığın, şirket için oldukça beklenmedik bir zamanda gerçekleştiği kaydedildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bir Maymun, Neuralink Beyin-Bilgisayar Arayüzü ile ‘Pong’ İsimli Video Oyununu Oynadı

Elon Musk, İnsan Beynini Bilgisayara Bağlayan Neuralink’i Domuz Üzerinde Tanıttı

Kafa Derisine Yapılan ‘E-dövme’ ile Beyin Dalgaları Gerçek Zamanlı Ölçülecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz