YouTube’un en çok izlenen videosu Baby Shark oldu. Toplam görüntülenme sayısı 7 milyar 41 milyona ulaşana Baby Shark, Luis Fonsi’nin Despacito klibini geçerek YouTube ’un en çok izlenen videosu olmayı başardı.

Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin popüler şarkısı Despacito yaklaşık üç sene önce 4,6 milyar izlenme sayısına ulaşmıştı. Bu bağlamda YouTube’un en çok izlenen videosu olmayı başarmıştı. Ancak artık bu rekor Baby Shark ile kırıldı. 

Yaklaşık üç sene önce 4,6 milyar izlenmeyle YouTube’un en çok izlenen videosu olan Despacito aradan geçen süre boyunca elbette ki izlenmeye devam etti. Şu an için 7 milyar 38 milyon izlenme sayısına ulaşan Despacito, izlenmesine izlenme eklemiş olsa da YouTube’un en çok izlenen videosu ünvanını kaptırdı. 

YouTube ’da en çok izlenen video Baby Shark klibi

Güney koreli Pinkfong’un yaklaşık 4 buçuk yıl önce YouTube’dan yayınladığı Baby Shark isimli şarkının klibi Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin Despacito video klibini geride bırakmayı başardı. Çocuklara yönelik içerik, şarkı ve eğlence odaklı içerikler için çalışan Pinkfong’un Baby Shark video klibi 7 milyar 41 milyon izlenme aldı. YouTube’un en çok izlenen videosu ünvanını kazandı. Despacito ile Baby Shark videoları arasındaki izlenme farkı ise şu an sadece 3 milyon. 

Geçen 3 yıl boyunca YouTube’un en çok izlenen videosu olan Luis Fonsi’nin popüler şarkısının videosu Ocak 2017 yılında yayınlanmıştı. Baby Shark klibi ise Haziran 2016’da yayınladı. Bu bağlamda şu an için YouTube’un en çok izlenen videosu olmayı başaran Baby Shark’ın popülaritesini çok daha sonra artırdığını dile getirebiliriz. Ancak iki videonun arasında 3 milyon gibi bir izlenme farkı olduğunu ve bu durumun tekrardan değişebileceğini söyleyebiliriz. 

Küresel anlamda bir popülerliğe ulaşan ve YouTube izleyen neredeyse her çocuğun ezberlediği fenomen şarkı Baby Shark şarkısının kim tarafından yazıldığı hala bilinmiyor. 2016 yılının Haziran ayında ilk yayınlandığında önemli bir popülariteye ulaşamayan şarkı 10 yaşındaki Güney Koreli-Amerikalı şarkıcı Hope Segoine tarafından seslendirildi. Daha sonra Pinkfong tarafından kliplendirildiğinde ise kısa bir sürede popüler olmayı başardı.

YouTube’un en çok izlenen videosu Pinkfong – Baby Shark

 

İlginizi Çekebilir:

YouTube Music, YouTube’da Beğenilen Videoları Gizleme Özelliği Getirdi

GitHub’tan YouTube Video ve Parçaları Artık İndirilemeyecek

YouTube’un Web Sitesinden Picture in Picture Özelliği Artık Kullanılabiliyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz