Online müzik akış platformu Deezer, kullanıcıların uykuya daldığını anladığında kapanacak yeni bir özelliğini hizmete sundu.  Deezer Uyku Zamanlayıcısı adıyla kullanıcılarına sunduğu yeni özelliğinin yanı sıra ayrıca, platformda bulunan en  rahatlatıcı podcast’leri “Uyku Vakti Hikayelerinde” topladı.

Deezer ’in bünyesine eklediği “Uyku Zamanlayıcısı” düğmesi çalmakta olan podcast ya da şarkının “oynat” tuşunun hemen altında bulunuyor. Aktive etmek için simgeye dokunup 5 dakikadan 1 saate kadar bir süre seçmek yeterli. Süre sonunda uygulama kapanacak. iOS kullanıcıları ayrıca zamanlayıcıyı bölüm sonunda kapanacak şekilde seçebilecekler.

Deezer Uyku Zamanlayıcısı ile beraber uyku öncesi podcast önerileri sunuyor

Uyku öncesinde hangi podcast’i dinleyeceklerine karar vermek içinse Deezer severler her akşam 17:00 ile sabah 5:00 arasında şovlar bölümünden Masallar’ı seçip ve Uyku Öncesi Hikayelerini arayabilirler. Bu bölümde tam bir rahatlama için en iyi öyküler, şiir ve meditasyon içeren uluslararası ve yerel öneriler bulunacak.

Kullanıcılar, Uyku Öncesi Hikayelerini bulmak ve uyku zamanlayıcıya ulaşmak için mobil uygulamalarını en son sürüme güncellemesi gerektiğini de unutmamalıdır. 

Deezer geçen ay da İyi Hisset Kanalını hizmete açmıştı

Deezer küresel olarak etkilendiğimiz pandeminin ilk zamanlarında insanların salgın sebebiyle uygulanan karantina tedbirleri sırasında kendilerini daha iyi hissetmeleri adına da “İyi Hisset” kanalını hizmete sunmuştu.  “İyi Hisset” listesi Türkiye’de en çok dinlenen 10 çalma listesi arasına girmeyi başarmıştı. 

Küresel bir anket çalışmasında bulunan katılımcıların yüzde 90’ının sesli içeriklerin duygusal durumlarını iyileştirmede yardımcı olduğunu belirtmişti. Lansmandan yalnızca bir hafta sonra; “Sleep (Uyku)” gibi çalma listelerinin dinlenme oranı, yüzde 121 artmıştı. Bu bağlamda kullanıcılarının feedback’lerini dinleyen ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışmalarını devam ettiren Deezer’ın yeni özelliği de bu bağlamda hizmete açıldı. Bakalım ilerleyen günlerde Deezer bünyesine ne gibi özellikler ekleyecek?

İlginizi Çekebilir:

Dijital Müzik Platformları, Bünyelerindeki Irkçı ve Homofobik İçeriklere İlişkin Yeni Bir Hamle Yaptı

Deezer, Moral Desteğine İhtiyaç Duyanlar İçin ‘İyi Hisset’ Kanalını Kullanıma Sundu 

Deezer, 2020’nin En’lerini ve Kullanıcıların Müzikal Hayvan İkizi’ni Açıkladı

2020’nin Enleri, WhatsApp Kişiye Özel Duvar Kağıdı, Epic Games Ücretsiz Oyunlar – DigiToll #44

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz