Okuma Süresi
1 dakika

YouTube TV‘ye artık PlayStation 4 üzerinden erişilebilecek. Bununla birlikte Sony’nin oyun konsolunda sunulan ilk üçüncü taraf canlı televizyon uygulaması oldu. Kendi uygulamasına sahip olan PlayStation Vue adındaki servisin tanıtım süreci devam ederken üçüncü taraf canlı televizyon uygulamalarını dışarıda tutmaya çalışıyordu.

Ancak PlayStation Vue, 2020 yılı Ocak ayının sonunda kapanacak. Bununla birlikte Sony kullanıcılarına diğer alternatifleri sunmaya devam ediyor. Şirket, Ekim ayında “Ne yazık ki, pahalı içerik ve ağ anlaşmalarına sahip oldukça rekabetçi ücretli TV endüstrisi, beklediğimizden daha yavaş değişti” dedi. Bu yüzden şirket en iyi bildiğimiz işe yani oyun işine odaklanmaya karar verdiklerini aktardı.

Şu an YouTube TV uygulamasına PlayStation Store’dan erişilebilir ve PlayStation 4’ünüze indirebilirsiniz. Yeni kullanıcılarına belirli bir süre için ücretsiz erişilebiliyor. Bu sürenin sonunda kullanıcıların aylık 50 dolar ödeyerek hizmete erişebileceğini aktaran Sony yetkilileri, uygulama arayüzünün ise diğer platformdakilere oldukça benzer olduğunun altını çiziyor. Vue uygulamasının kapanmasından sonra bu uygulamanın ne kadar ilgi göreceğini ise bekleyip göreceğiz.

YouTube’a gelen yeni özellik: Profil kartları

YouTube’a yeni özellik : TV modu için telefonlar kumanda olarak kullanılabilecek