Telefon sektöründe geçmişte yaşadığı liderliği günümüzde bulamayan Nokia, telekomünikasyon sektöründe ise adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Finlandiya merkezli Nokia şimdi ise, gelecek vadeden Wi-Fi çözümlerini tanıttı. Şirket kendi kendini optimize edebilen Wi-Fi 6 çözümünü piyasaya sundu.

Geçmişte telefon sektöründe yaşadığı popülariteyi bulamayan Nokia, hala bu alanda çalışmalarını sürdürse de istediği başarıyı bir türlü elde edemiyor. Şirket telefon sektörünün yanı sıra genellikle telekomünikasyon sektöründe isminden sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Şirket şimdi ise, kendi kendini optimize etme yeteneği sayesinde yüksek Wi-Fi performansı vadeden Wi-Fi 6 çözümlerini tanıttı. Nokia gerçek zamanlı olarak kendi kendini optimize edebilen yeni cihazları ile sinyal kaybı ve parazit sorunlarının önüne geçmeye çalışıyor. 

Finlandiya merkezli Nokia’nın geliştirmiş olduğu çözümler dünyada bir ilk olmasıyla da öne çıkıyor. Nokia ’nın gerçek zamanlı olarak kendi kendini optimize eden Wi-Fi 6 çözümleri; Wi-Fi İşaretçileri (ağ uzantısı), fiber ağ geçitleri ve 5G FWA ağ geçitleri dahil EasyMesh sertifikalı Wi-Fi 6 cihazlarından oluşan bir portföy sunuyor. Dahili yapay zeka sayesinde ise bulut tabanlı uçtan uca Wi-Fi optimizasyonunun bir kombinasyonunu kullanarak Wi-Fi performansının otonom olarak optimize edilmesini sağlıyor.

Nokia Wi-Fi 6 cihazlarında yer alan çözümle parazit ve sinyal kayıplarını engelliyor

Nokia’nın aktarmış olduğu bilgilere göre, Fin şirketin yeni Wi-Fi 6 cihazlarında yer alan Nokia WiFi Mesh Middleware, parazit ve sinyal kayıpları da dahil olmak üzere Wi-Fi performansıyla alakalı her türlü sorunu otomatik olarak tespit edebiliyor. Daha sonra ise tespit ettiği sorunları kendi kendine çözebiliyor. Nokia’nın geliştirdiği çözüm sayesinde gerçek zamanlı optimizasyon sağlanıyor ve bu da kablosuz bağlantının daha hızlı ve güvenli olmasına olanak tanıyor.

Yeni çözümün kullanıcıya sağladığı en büyük fayda ise, bir evin farklı noktalarında farklı internet kullanım kalitesine erişen kullanıcılar için bu sorunu neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor. EasyMesh sertifikalı Wi-Fi 6 çözümü ayrıca optimizasyon yeteneğini de bünyesinde bulunduruyor. Bunun sayesinde ise kablosuz ağa bağlanabilen her noktada en iyi kaliteyi sunmayı amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir:

Nokia, 5 Milyon Radyo Ünitesinin Yazılım Yoluyla 5G ‘ye Yükseltilebileceğini Duyurdu

5G Hız Rekoru Kırıldı! Nokia, 5G Hızında Zirveye Yerleşti

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz