Okuma Süresi
2 dakika

Bir Twitter kullanıcısının paylaştığı 100 dolarlık Uber Copter uçuşu ilgi çekti. Havadan New York görüntüleri birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı.

Uber, 2019 yılında hava taşımacılığı yapmak için Uber Copter’i duyurdu. Üç yıldır aktif olarak kullanılan bu hizmet, açıldığı günden beri uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. New York’tan bir kişi, Uber Copter’i uygun fiyata kullandığını ve havadan çektiği görüntüleri Twitter hesabından paylaştı. Kısa sürede ilgi toplamayı başaran görüntüler, sosyal medyanın gündemine oturdu. Detaylara birlikte göz atalım.

Uber Copter İndirimiyle 100 Dolara Uçuş Gerçekleşti

Uber Copter, normal şartlarda standart olarak 200 dolara hizmet veriyor. Ancak yoğun olduğu dönemlerde bu fiyatı artırarak 225 dolar yapıyor. New York’tan bir sakin, denk geldiği indirim sayesinde yüzde 50 indirimle 101.39 dolara uçuş gerçekleştirdi. İnanmayan kişiler için de Twitter hesabından Uber uygulamasının görsellerini ve uçuş anını paylaştı.

Uber Copter kullanıcısının gittiği mesafenin ortalama 15 dakikalık bir yol olması dikkat çekti. Çünkü bu yolu gitmek arabayla da aynı süre ve fiyata karşılık geliyor. Hizmeti kullanan kişiler, sadece helikopteri değil aynı zamanda alanlar arası kara hizmeti de alıyor.

Diğer yandan COVID-19’un neden olduğu pandemiden dolayı ABD’de birçok kişi evden çalışmaya başladı. Helikopterin kullanılması, ses kirliliği yarattığı için evden çalışan kişileri fazlasıyla rahatsız ediyor. Uber ise hava trafiği sayesinde kullanıcıların zamandan tasarruf ettiğini savunuyor.

Son olarak Uber Copter ile seyahat hizmetinin hem avantajları hem dezavantajları var gibi görünüyor. Araç ile seyahatle aynı süre ve indirimli olarak aynı ücrete denk gelen uçuş, şehri havadan görmek isteyenler için avantajlı olabilir. Fakat bu gürültü kirliliğine maruz kalan kişiler düşünüldüğünde pek de faydalı değil. Sosyal medyadan yapılan bu paylaşım, birçok kullanıcının oldukça ilgisini çekti ve paylaşıldı.

Uber Copter hizmeti hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce fiyat performans olarak avantajlı bir hizmet mi? Ayrıca helikopter ile seyahat, yüksek sayıdaki evden çalışan kişileri oldukça rahatsız ediyor gibi görünüyor. Siz olsanız bu hizmetten faydalanarak New York’u göklerden görmek ister miydiniz?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz