Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaTeknolojiLG, Hava Temizleyen Yüz Maskesi Puricare’i Satışa Çıkıyor

LG, Hava Temizleyen Yüz Maskesi Puricare’i Satışa Çıkıyor

LG, giyilebilir hava temizleyici maskesi Puricare ’i yakın zamanda Asya ve Orta Doğu pazarlarında satışa çıkaracağını açıkladı. Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi LG’nin yeni maskesinin, havada bulunan parçacıkların yüzde 99,97’sini kullanıcıların ağız ve burnundan uzak tuttuğu belirtiliyor.

Çin’in Vuhan şehrinden tüm dünyaya yayılan koronavirüs pandemisi sebebiyle küresel anlamda hayatlarımızda bazı şeyleri değiştirdi. Yetkili sağlık örgütleri ve hükümetler salgının yayılmaması amacıyla sosyal mesafeye dikkat edilmesini, maske kullanımına özen gösterilmesi gerektiğini her fırsatta dile getiriyor. Bu bağlamda vatandaşlar, koronavirüsten korunmak ve hastalığın yayılmasını önlemek için maske kullanıyorlar. Maskenin günlük hayatlarımızda büyük bir önem kazanmasının ardından ise pek çok teknoloji üreticisi kendi maskelerini üretmeye başlamıştı. 

Disney ve Apple gibi ünlü şirketlerin kendi maskelerini üreten şirketlere ise LG, Puricare maskesi ile katılıyor. Şirket geçen aylarda resmi olarak tanıttığı HEPA filtresiyle havayı temizleyen maskesini Asya ve Orta Doğu pazarlarında resmi olarak satışa çıkardı. 

LG ’nin giyilebilir hava temizleyen yeni ürünü Puricare 

LG’den hava temizleyen yüz maskesi Wearable Air Purifier, bünyesinde barındırdığı H13 HEPA filtreleriyle kullanıcılara sürekli olarak temiz bir hava sunuyor. LG, geçen dönemlerde  benzer bir teknoloji kullanmış ve kendi kendini temizleyen bir kılıfa sahip olan Tone Free TWS kablosuz kulaklarını satışa çıkarmıştı. 

Şirket şimdi ise, hava temizleyen yeni maskesi Puricare’ı kullanıcı beğenisi sunuyor. LG’nin yeni maskesinde 820 mAh bir batarya kapasitesi bulunuyor. Maskesinin ayrıca iki adet gömülü fanı bulunuyor. Söz konusu bu fanlar iki adet değiştirebilir H13 HEPA filtreleri bulunuyor. LG’nin kullandığı bu filtreler sayesinde maske havadaki partiküllerin yüzde 99,97’sini kullanıcıların ağızlarından ve burunlarından uzak tutmaya olanak tanıyor. LG Puricare hava temizleyici maskeler bunlara ek olarak değiştirebiliyor ve dönüştürülebiliyor. LG, bu notada da kullanıcı memnuniyetini düşünen bir uygulama ile kullanıcılara maskedeki H13 filtrelerini ne zaman değiştirmeleri gerektiğini de hatırlatıyor. 

LG, yeni giyilebilir hava temizleyici maskesi için bir taşıma kılıfı da geliştirdi. Puricare’in kılıfı içerdiği UV-C ışınları sayesinde kendisini 30 dakikada temizleyebiliyor. LG, yeni maskesini yıl sonunda Asya ve Orta Doğu pazarları da dahil olmak üzere pek çok bölgede satışa çıkaracağını açıkladı. Şirket, yeni maskesi için resmi bir fiyat açıklamasında bulunmadı.

İlginizi Çekebilir:

‘Konnect-i’ Akıllı Sırt Çantası, ‘Google’ ve ‘Samsonite’ Tarafından Duyuruldu

Xiaomi’nin Yeni Yüz Maskesi 4 Kat Filtreleme Özelliği Sunuyor

PS5 Tükendi: Kim Bu Alanlar? WhatsApp Kaybolan Mesaj, Elon Musk Yine Şaşırttı – DigiToll #40

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR