forza-horizon-5-oynanis-teknosafari-min

9 Kasım 2021 tarihinde çıkış yapan Forza Horizon 5, çıkışı ile birlikte 10 milyon oyuncu barajını geçmişti. 9 Ocak’ta ikinci ayını dolduran oyun, 15 milyon oyuncu barajını da geçmeyi başardı.

İlk olarak 9 Kasım tarihinde çıkış yapan Forza Horizon 5, çıkışı ile birlikte büyük bir kitleye ulaştı. Henüz çıkışının 1 hafta ardından 10 milyon kullanıcıya ulaşan oyun, oldukça olumlu geri dönüşler aldı. Çıkışının 2 ay ardından ise bu sayı, 15 milyon oyuncuya ulaştı.

Forza Horizon 5, Xbox Game Pass kütüphanesinde de yer aldığı için, bu sayı 15 milyon satış anlamına gelmiyor. Hatta oyuncu sayısının büyük çoğunluğunun da yine buradan geldiği belirtiliyor. Ancak her halükarda, 15 milyon oyuncu, büyük bir gelir kapısı olarak görülebilir.

forza-horizon-5-sistem-gereksinimleri-teknosafari

Bunların yanında Forza Horizon 5, henüz çıkış yaptığı gün tüm platformlarda toplam 4.5 milyon oyuncu sayısına ulaşmıştı. Bu sayede oyun, Xbox Game Studios’un en iyi çıkış yapan oyunu olma unvanına erişti. Aynı zamanda oyun, Forza Horizon 4’ün en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısının 3 katından fazla eş zamanlı oyuncu sayısına da ulaştı.

PlayGround Games, önümüzdeki günlerde oyun için birden fazla genişleme paketi ve güncelleme ile oyunu desteklemeye devam edecek. Ayrıca PlayGround Games içerisinde bulunan başka bir ekibin de yeni bir Fable oyunu üzerinde çalıştığını hatırlatmakta fayda var.

İlginizi Çekebilir:

Obilet, 2021 yılında 16 milyon bilet satışı ve %200 büyüme yakaladı

LG, susuz çalışan çamaşır makinesi üzerinde çalışıyor

Sahibinden üzerinden Metaverse arsaları satılmaya başladı

Xiaomi, tam ekran parmak izi sensörü patenti aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz