2021 ’in ilk aylarında PC platformunda en çok oynanan çok oyunculu çevrim içi rol yapma oyunlar listesi belli oldu. 85 oyun firmasının Türkiye yetkili satıcısı olan dijital oyun mağazası Oyunfor’un açıkladığı verilere bakıldığında ilk sırada 2021’in favori oyunlarından olan Black Desert Online bulunuyor. 

Oyunfor, 2021 ’in ilk aylarında PC platformunda en çok oynanan 10 MMORPG (Massively multiplayer online role playing game – çok oyunculu çevrim içi rol yapma oyunu) oyunlar listesini açıkladı. Açıklanan listeye göre 2021’in ilk iki ayında en çok oynanan MMORPG oyunu Black Desert Online oldu. 

2021 ’de en çok oynanan 10 MMORPG oyunlar listesi:

  1. Black Desert Online
  2. World of Warcraft: Shadowlands
  3. Metin2
  4. Knight Online
  5. Silkroad Online
  6. Blade and Soul
  7. Cabal Online
  8. The Elder Scrolls Online
  9. Albion Online
  10. Final Fantasy XIV Online

Listenin ikinci sırasında ise, Blizzard Entertainment tarafından 2004 yılında piyasaya sürülen ve yıllar boyunca en çok oynanan oyunlardan biri olmayı başaran World of Warcraft (WoW) yer alıyor. 2020’nin Ekim ayında yayınlanan Shadowlands eklentisiyle milyonlarca fanının tekrar dikkatini çeken WoW, 2021 yılında da yükselişini devam ettirecek gibi görünüyor.

Ülkemizde uzun yıllardır popülerliğini korumayı ve 2021’in ilk aylarında en çok oynanan üçüncü MMORPG oyun olmayı başaran Metin2’nin son dönemde, gelen yeni sunucular ile birlikte aktif oyuncu sayısını arttırmaya devam ettiği edinilen bilgiler arasında.

İlk olarak 2002’nin Haziran ayında demo – beta sürümünün sunucularını Knight Empire ismiyle kullanıma açan ve 2004 yılında, yeni ismini aldığı günden bu yana ülkemizdeki popülerliğini koruyan bir diğer MMORPG oyunu Knight Online ise 2021’in ilk aylarında MMORPG kategorisinde en çok oynanan dördüncü oyun oldu.

Sandbox Interactive tarafından geliştirilen ve Temmuz 2017’de piyasaya sürülen Albion Online, ilk yayınlandığında kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmış, daha sonra beklenen gelişimi gösteremeyerek oyuncu kaybetmeye başlamıştı. Steam üzerinden satışa sunulan oyun, kaybedilen oyuncu kitlesini tekrar oyuna çekmek amacıyla 2019’un Nisan ayında kalıcı olarak ücretsiz hale getirilmiş ve salt microtransaction (oyun içi alışveriş) sistemi benimsenmişti. Albion Online’ın ilk 10’da yer alması, bu stratejinin olumlu sonuçlar verdiğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir:

Sony’nin PS5 ve PS4 Oyunlarını Duyuracağı State of Play Etkinliğinin Tarihi Açıklandı

Microsoft Eski Oyunların FPS’sini 2 Kat Artıran FPS Boost’u Duyurdu

300 Hz Ekran Yenileme Hızı Sunan Oyun Bilgisayarı: HP Omen | Oyun ve Kurgu Performansı Nasıl?:

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz