Sony’nin yeni God of War oyunu ve PS5’e özel GTA 5’i tanıtacağı düşünülen “State of Play” etkinliği duyuruldu. 26 Şubat Cuma günü Türkiye saati ile 01.00’de başlayacak olan etkinlikte PS5 özel sürüm GTA 5 ve yeni God of War oyunuyla birlikte şirketin 10 oyun tanıtması bekleniyor. 

Japonya merkezli teknoloji üreticisi Sony, yaptığı yeni bir açıklamayla cuma günü yeni bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı. Sony ‘nin State of Play ismiyle duyurduğu etkinlikte şirketin yeni bir ürün tanıtmayacağı onun yerine ise haziran ayında PS5 etkinliğinde gösterdiği bazı üçüncü parti ve bağımsız yeni oyunların duyurusunu ve güncellemelerini göstereceği söyleniyor. Bu bağlamda şirket 26 Şubat Cuma günü Türkiye saati ile 01.00’de başlayacak etkinlikte PS5 ve PS4 oyunları hakkında bilgi verecek. 

Sony’nin resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda şirket etkinliğin, yaklaşık 30 dakika süreceğini belirtti. Bunun dışında düzenleyeceği etkinlikle alakalı pek fazla bilgi vermeyen şirket, PS5 ve PS4’e gelen oyun ve güncellemeleri göreceğimizi aktardı. Herhangi yeni bir ürünün ya da donanımın ipucunu vermeyen şirketin bu noktada şu an için sadece yeni oyunlara odaklanacağı tahmin ediliyor. State of Play ismiyle anılan etkinliğin 30 dakika gibi kısa bir sürede yapılacağının açıklaması da Sony’nin sadece oyunlara odaklanacağı ihtimalini güçlendiriyor. 

State of Play ‘de PlayStation 5 özel sürüm GTA 5 ve yeni God of War’ın gösterilmesi bekleniyor

Sony’nin 26 Şubat’ta düzenleyeceği etkinlikte şirketin PlayStation 5 için geliştirilen GTA 5 oyununu göstereceği düşünülüyor. Bunun yanı sıra Sony’nin yeni bir God of War oyununun da duyurusunu yapacağı söyleniyor. Ayrıca haziran ayında oyunseverlerin beğenisine sunulması planlanan Ratchet & Clank: Rift Apart adlı yeni oyun da söz konusu etkinlikte görücüye çıkacak. Tüm bunların dışında şirketin, 2022 yılına ertelendiği duyurulan Gran Turismo 7’yi ve Resident Evil: Village, GhostWire: Tokyo,  Deathloop oyunlarını da göstereceği düşünülüyor. 

Japon teknoloji üreticisinin PlayStation 5 özel sürüm GTA 5 ve God of War gibi popüler oyunların yanı sıra ayrıca indie oyunlardan da bahsedeceği sektörün uzmanları tarafından aktarılanlar arasında yer alıyor. Bu oyunların haziran ayında PS5 tanıtımında gördüğümüz; Solar Ash, Kena: Bridge of Spirits, Jett: The Far Shore ve Stray olması büyük bir ihtimal. Ancak elbette ki resmi bir açıklama yapılmadığı için net bir şekilde konuşmak için 26 Şubat’ta düzenlenecek State of Play etkinliğini beklemekte fayda var. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Sony, 4,5 Milyon PlayStation 5 Satmayı Başardı

Sony, PlayStation 5 Özel Oyunu Returnal’ın Çıkış Tarihini Erteledi

Eskisini Verdik, PlayStation 5 Aldık – Yurt Dışından PlayStation 5 Almak Güvenli mi?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz