Ana Sayfa Dijital ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter Şifresi Ortaya Çıktı! 

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter Şifresi Ortaya Çıktı! 

0
757
Donald Trump'ın Twitter Şifresi

Kısa bir süre önce hesabı hack’lenen ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter şifresi ortaya çıktı. Hesabı hack’leyen Hollandalı güvenlik araştırmacısı Victor Gevers, şifreyi beşinci tahminde bulduğunu ifade etti ve şifrenin ‘maga2020!’ olduğunu açıkladı.  

Kısa bir süre önce hesabı hack’lenen ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter şifresi ortaya çıktı. Hesabı ele geçiren Hollandalı güvenlik araştırmacısı Victor Gevers, şifreyi tahmin ettiğini açıkladı. Şifreyi beşinci tahmininde bulduğunu belirten Gevers, hesap şifresinin ‘maga2020!’ olduğunu ifade etti. Bununla birlikte Gevers, hesabı ele geçirmesinin hemen ardından ‘ABD İç Güvenlik Siber Birimi’ olan ‘US-CERT’e bir e-mail gönderdi ve durumu bildirdi. Bunun üzerine; ABD başkanının Twitter şifresi, kısa bir süre içerisinde değiştirildi.  

Diğer yandan Donald Trump, bu kadar aktif bir Twitter kullanıcısı ve etkili bir pozisyonda olmasına rağmen kolay bir şifre tercihinde bulunduğu gerekçesiyle eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Twitter ise Donald Trump’ın ABD Başkanı olmasının ardından hesabı ek güvenlik önlemleriyle geliştirdiğini açıklamıştı. Güvenlik önlemlerinin neler olduğu ise spesifik olarak belirtilmemişti. Sosyal medya devi, Eylül ayında da siyasi seçim adaylarının ve hükumet yetkililerinin hesap güvenliğini artıracağını belirtmiş ve iki aşamalı kimlik doğrulamayı zorunlu hale getireceğine işaret etmişti. Gevers’ın erişim sağladığını kanıtlaması üzerine Twitter’ın ek güvenlik önlemlerine ilişkin zafiyeti de hızlı bir şekilde tartışma konusu oldu.  

Victor Gavers, daha önce de Donald Trump için benzer bir hack girişiminde bulunmuştu

Victor Gevers Donald Trump Hack

Aktarılan detaylara göre; Victor Gevers, daha önce de Donald Trump ile ilgili benzer bir hack girişiminde bulunmuştu. LinkedIn güvenlik ihlali sırasında iki arkadaşıyla beraber Trump’ın şifresini ele geçiren Gevers, hesap şifresinin ‘yourefired’ olduğunu açıklamıştı. Söz konusu şifre, Trump’ın sıklıkla kullandığı ‘Kovuldun’ ifadesinin İngilizce karşılığıydı. ABD Başkanı, o dönemde de sıklıkla kullandığı bir ifadeyi şifre olarak belirlediği gerekçesiyle eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Trump Yönetimi, Uzayda Siber Güvenliği Artırmayı Amaçlayan Yönerge İmzaladı

TikTok, ABD Başkanı Trump Yönetimine Karşı Resmen Dava Açtı!

TikTok, Trump Hükumetini Dava Etmeye Hazırlanıyor 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz