Son dönemlerde sık sık gördüğümüz siyasetçilerin Twitch yayıncılarına konuk olma furyasına şimdi ise Ali Babacan katılıyor. Türkiye’nin en ünlü Twitch yayıncılarından olan Jahrein, Deva Partisi kurucusu Ali Babacan ’ı konuk alacağı tarihi açıkladı. 

Mansur Yavaş  ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından bir Twitch yayını haberi daha Ali Babacan’dan gelmişti. Jahrein, 30 Mayıs’ta yaptığı bir Twitch yayınında, Ali Babacan ve Deva Partisi hakkında bir açıklama yapmış ve Ali Babacan’ın kurucusu olduğu Deva Partisi için “geleceklerse gelsinler, ama çok sert bir yayın olur” demişti. Aynı gün Jahrein’e Twitter üzerinden yanıt veren Babacan: “Elbette katılmayı çok isterim. Yarın DM’den haberleşelim, hangi gün olacağına beraber karar verelim” demişti. Ardından Jahrein: “Hadi bakalım! Yine yakalandık. Tabii ki ayarlayalım. Uygun bir günde gençlerin sorularını yöneltelim.” ifadelerini kullanmıştı. 

Ali Babacan ve Jahrein ‘in Twitch yayın tarihi

Aradan geçen bir haftanın ardından Jahrein ve Ali Babacan’ın Twitch’teki #KKHA isimli yayının tarihi netleşti. Yapılan açıklamalara göre, Deva Partisi kurucusu Ali Babacan 12 Haziran Cumartesi günü saat 20.30’da Jahrein’in Twitch yayına katılacak. 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Jahrein ile yayını rekor kırmıştı

İlk olarak mart ayında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Twitch yayıncısı Pqueen’in 17 Mart akşamı yapılan Twitch yayını ile başlayan siyasetçilerin Twitch yayınları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Jahrein’e katılmasıyla daha da ilgi çekmişti. Ekrem İmamoğlu da mayıs ayında kendisine Twitch kanalı açtığını duyurmuştu. Siyasetçilerin “Z kuşağı” olarak andığı genç kesime ulaşmak için dijital mecralardaki aktif hareketleri pek çok kişinin dikkatini çekmiş ve söz konusu yayınlar ciddi izlenmelere ulaşmıştı. 

Son olarak mayıs ayının sonunda CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırlayan Jahrein’in canlı yayını yaklaşık 2 milyon kişi tarafından izlenmiş ve Türkiye’de anlık izlenme rekoru kırmıştı. 

Jahrein’in Ali Babacan ile gerçekleştireceği ve “Çok sert bir yayın olur” dediği Twitch yayını da merakla bekleniyor. İlginizi çekiyorsa Jahrein’in Twitch kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Twitch Türkiye Abonelik Fiyatında İndirim Yaptı: Aylık 9.90 TL’ye Düştü!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitch Kanalı Açtı! 

Twitch, Tarihinde İlk Kez Haftalık Ortalama 3 Milyon İzleyiciye Ulaşarak İzlenme Rekoru Kırdı 

Haftalık Teknoloji Gündemi – Türkiye’nin İlk Robot Oyuncusu Aypera, Birol Güven ile Anlaştı!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz