Salı, Haziran 22, 2021
Ana SayfaDijitalTwitter, Kullanıcı Kontrolünü Artıran Yeni Bir Yanıt Kısıtlama Özelliğini Test Ediyor

Twitter, Kullanıcı Kontrolünü Artıran Yeni Bir Yanıt Kısıtlama Özelliğini Test Ediyor

Twitter, kullanıcıların paylaşımlarına yapılan mention’lar üzerindeki kontrollerini artırmalarını sağlayan yeni bir yanıt kısıtlama özelliğini test ettiğini duyurdu. Şirket, söz konusu özellik üzerinde çalıştığını ilk kez Ocak ayı başlarındaki “CES 2020” fuarında açıklamıştı. 

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcıların paylaşımlarına verilen cevaplar üzerindeki kontrollerini artırmalarını sağlayan yeni bir yanıt kısıtlama özelliğini test ettiğini duyurdu. Söz konusu özelliğin, kullanıcıların platformdaki paylaşımlarına kimlerin yanıt verebileceğini seçebilmesini mümkün kıldığı aktarıldı. Şirket; böyle bir özellik üzerinde çalıştığını ilk kez, Ocak ayı başlarında gerçekleştirilen “CES 2020” fuarında açıklamıştı. Sosyal medya devi, bu hamlesiyle platformdaki sohbet dinamiklerini değiştirmeyi ve kullanıcılara kendi tercihleri doğrultusunda iletişim kurabilme imkanı tanımayı hedeflediğini ifade etmişti. Özelliğin; Facebook’ta halihazırda var olan ve kullanıcıların bir paylaşımı herkese, arkadaşlarına, belli bir gruba veya hiç kimseye görünür hale getirmesini mümkün kılan gizlilik ayarlarına oldukça benzer olduğu belirtildi. 

Aktarılan detaylara göre; Twitter tarafından test edilen yanıt kısıtlama özelliği test aşamasını başarıyla tamamlarsa kullanıcılar, “tweet” oluşturdukları sekmenin alt kısmında yeni bir küre ikonu görecek. Bu ikona tıkladıktan sonra ise kullanıcıların, söz konusu tweet’e kimlerin yanıt verebileceğini seçmesini sağlayan yeni bir pencere açılacak. “Kimler yanıt verebilir?” başlığıyla açılan pencere, kişilere “Herkes”, “Takip ettiğim kişiler” veya “Daha önce yanıtladığım kişiler” olmak üzere toplamda 3 ayrı seçenek sunacak.  

Kullanıcılar; “Herkes” seçeneğini işaretlerse tweet, şu anda olduğu gibi herkes tarafından yanıtlanabilir hale gelecek. Diğer iki seçenekten birinin tercih edilmesi halinde ise Twitter; tweetle etkileşime girebilecek kişi sayısını, tercih edilen seçenek doğrultusunda kısıtlayacak.  

Twitter Yanıt Kısıtlama
Kaynak: beebom.com

Twitter CEO’su Jack Dorsey de konuyla ilgili paylaşım yaptı

Twitter Jack Dorsey
Kaynak: beebom.com

Sosyal medya devi CEO’su Jack Dorsey de test edilen özellik hakkında, resmi Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Şirket yöneticisinin yaptığı bu paylaşım, kullanıcılara özelliğin nasıl çalışacağıyla ilgili de bazı ipuçları vermiş oldu. Dorsey’nin yaptığı paylaşımda; tweet altında yer alan klasik yanıt ikonu, gri bir yanıt ikonu haline geldi. Bu ikona tıklamak isteyen veya Jack Dorsey’ye yanıt vermek isteyen kullanıcılar, Dorsey’nin o tweet’e yapılan yanıtları kısıtladığı uyarısıyla karşılaştı.  

Diğer yandan özelliğin, şu anda test aşamasında olması nedeniyle kısıtlı bir kullanıcı kitlesine açılmış olduğu belirtildi. Özelliği test etme imkanı bulan kullanıcılar, yanıt kontrol özelliğinin yalnızca mobil uygulama üzerinden görüntülenebiliyor olduğunu ifade etti. Söz konusu özelliğin, güncel olarak web arayüzü veya masaüstü versiyonlarında yer almadığına da işaret edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Minnettarlık ve Teşekkür için Yeni Bir Emoji Yayınladı!

Twitter, 5G Baz İstasyonlarına Yapılan Saldırılar ile İlgili Kışkırtıcı Paylaşımları Kaldıracak!

Twitter, Bir Tweetin Tüm Retweet’lerini Gösteren Özelliği Test Etmeye Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR