Son dönemlerde sıklıkla Türkiye’deki spor kulüplerinin kendi kripto para birimlerini çıkardığına şahit oluyoruz. Beşiktaş, Başakşehir, Eskişehir Spor Kulüplerinin ardından şimdi ise Fenerbahçe ’de kendi kripto para birimini çıkaracağını duyurdu. 

Kripto para birimleri özellikle son zamanlarda pek çok farklı sektörün ilgisini çekmeye devam ediyor. Pek çok teknoloji firması kripto para birimlerini tanıyıp ödeme işlemleri için kullanıma izin veriyor. Firmaların yanı sıra geçen gün El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi haline getiren ilk ülke olmuştu. Devletler ve önemli teknoloji şirketleri bir yana dursun, kripto para birimlerine spor kulüpleri de büyük ilgi gösteriyor. 

Karşıyaka, Galatasaray, Trabzonspor, Beşiktaş ve Eskişehir gibi spor kulüpleri geçen aylarda kendi kripto para birimlerini çıkardıklarını duyurmuştu. Bu takımlara şimdi ise Fenerbahçe ekleniyor. 

Mayıs ayının sonuna doğru Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, yaptığı bir açıklamada, kulübün gelirini artırmak için yeni planları olduğunu açıklamıştı. Bugün düzenlenen bir basın toplantısında Ali Koç, söz konusu planlarından bahsetti. 

Ali Koç: “150-200 milyon dijital gelir hedefimiz var”

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, basın toplantısında takımın mali durumu ve gelir hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’nin gelecek planları için dijital gelirlerini 150-200 milyon TL seviyelerine ulaştırmak istediklerini dile getiren Ali Koç, Fenerbahçe ’nin de kripto para işine gireceğini söyledi. 

Ali Koç açıklamalarında: “100-150-200 diye gidecek bir dijital gelir beklentimiz var. YouTube projesini başlattık 5-6 milyon lira gelire geldik, kripto yapacağız vs. Bunlardan 100-150 milyon gelir getirmemiz lazım. Elimizde gayrimenkullar var, bunları devletimizin de belki omuz vermesiyle geliştirebilme imkanlarını kovalamamız gerekiyor. Emlak furyasını kaçırdık. Kenan Evren Lisesi 10 sene önce bizim olsaydı, belki bu yakanın en büyük gayrimenkul projesi olacaktı, artık o kadar cazibesi yok. Geçmişte düşünülenlerle gelinenler arasında fark var.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir:

Karşıyaka Spor Kulübü, İkinci Faz Kripto Para Satışına Başladı

Datça Belediyesi Kripto Para Birimi Çıkaracağını Duyurdu

Türkiye Merkez Bankası Kripto Para Çalışmalarını Hızlandırdı

Haftalık Teknoloji Gündemi – Türkiye’nin İlk Robot Oyuncusu Aypera, Birol Güven ile Anlaştı!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz