Karşıyaka Spor Kulübü, kripto para birimi Token ’in ikinci faz satışlarına başladı. Kulüp kripto parasını ilk olarak aralık ayında satışa çıkarmıştı. 

Kripto para birimleri özellikle son dönemlerde oldukça popüler oldu. Bitcoin’in rekor üstüne rekor kırması ve kripto para piyasasının öneminin artması farklı sektörlerin de buna yönelmesine olanak tanıdı. Bu bağlamda kripto para piyasasına önem veren bir diğer sektör ise futbol kulüpleri olarak karşımıza çıkıyor. Galatasaray ve Trabzonspor’un yanı sıra kripto para piyasasına geçen aylarda Karşıyaka Spor Kulübü de adım atmıştı. Karşıyaka Spor Kulübü’nün aralık ayında ilk olarak satışa sunduğu kripto parası Token’in ikinci faz satışları da resmi olarak başladı.

Taraftarlar ile daha iyi bir iletişim kurmanın yanı sıra yeni bir gelir kapısı da olması beklenen Token projesi, Bitci Teknoloji ile hayata geçirilmişti. İlk olarak 19 Aralık 2020 tarihinde satışlara başlanan tokenler 30 kuruş karşılığında satın alınıyordu. Spor Kulübü 10 milyon adet tokeni 30 kuruş karşılığında sattı. Taraftarlardan büyük ilgi gören token, 12 gün içinde tükendi. Kulüp bu ilginin ardından yeniden kripto para hazırlığına girdi ve taraftarlar için yeni tokenlerini satışa sundu.  

Karşıyaka Spor Kulübü ‘nün kripto parası Token 40 kuruştan satışa çıktı

Aralık ayında 30 kuruştan satışa çıkan tokenlerin hızlı bir şekilde tükenmesinin ardından, Karşıyaka Spor Kulübü ikinci faz tokenler için çalışmalarını tamamladı. Kulüp, 15 milyon adetle sınırlandırdığı tokenlerini 40 kuruştan satışa çıkardığını belirtti. Taraftarlar ve dileyenler tokenleri Bitci.com ya da Karşıyaka S. K. uygulaması üzerinden satın alabiliyor. 

Karşıyaka Spor Kulübü’nün kripto parası token şu an için herhangi bir borsada işlem görmüyor. Bu noktada kullanıcılar tokenleri sadece belirli yerlerde kullanabiliyor. Ancak kulübün tokenlerini borsaya sokmak için çalışmalar yaptığı da biliniyor. Bu konu hakkında yapılan resmi bir açıklama ise şu an için bulunmuyor. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Hindistan, İçlerinde ‘Bitcoin’in de Olduğu Özel Kripto Para Birimlerini Yasaklayacak Bir Yasa Teklifi Sunmaya Hazırlanıyor 

Elon Musk “Bitcoin” Yazdı Kripto Para Hızla Yükseldi

Eleştirilerin Hedefi Pornhub’ta Sadece Kripto Para ile Ödeme Yapılacak

TikTok için Televizyon Yapmışlar: Samsung Sero TV inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz