amazon-style-teknosafari

Amazon, ilk fiziksel giyim mağazası Amazon Style ‘ı içerisinde bulunduğumuz 2022 yılında açacağını duyurdu. Amazon uygulaması ile müşteriler, mağazadaki ürünün QR kodunu okutup seçenekleri görebilecek.

Amazon tarafından yapılan bir açıklama ile, şirket ilk fiziksel mağazasını açacağını duyurdu. İlk mağaza Amerika’nın Los Angeles kentinde açılacak ve adı Amazon Style olacak. Mağazada kadın ve erkek giyim, ayakkabı ve aksesuarlar yer alacak. Ayrıca müşterilere bir yapay zeka eşlik edecek.

Fiziksel mağazada, çoğunlukla teşhir ürünlerine yer verecek. Müşteriler, Amazon uygulamasında ürünün QR kodunu okutarak beden ve renk seçeneklerini, müşteri yorumlarını ve diğer ayrıntıları görebilecek.

Müşteri tarafından istenilen ürün uygulamada seçildiği zaman, mağaza çalışanları ürünü soyunma kabinine bırakacak. Odaya giren müşteri, daha fazla ürün veya aynı ürünün farklı rengini denemek istediği zaman, kabindeki dokunmatik ekranı kullanabilecek.

Bunların yanında yapay zeka, müşterilerin denediği ürün ve renge göre alternatif ürünler de önerecek. Amazon tarafından yapılan açıklamada “Müşterilerin harika görünümler bulmasına yardımcı olmaya odaklanan bir alışveriş deneyimi tasarlamayı takıntı haline getirdik ve bu bizi Amazon Style’ı yaratmaya yöneltti. Keşfe ilham veren ve amazon.com’da alışverişin en iyilerini, mükemmel bir uyum sağlamak için öğelere dokunma ve deneme avantajıyla birleştiren bir alışveriş deneyimi sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız.” ifadeleri bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz