Okuma Süresi
2 dakika

Amazon, deprem bölgesine kargo ve lojistik sağlayacağını duyurdu. Diğer yerli kargo firmaları da ücretsiz taşıma hizmetine destek sağlayacak.

Kahramanmaraş ve çevre illerde hissedilen depremler için teknoloji şirketlerinden destekler gelmeye devam ediyor. Amazon CEO’su Andy Jassy tarafından yapılan açıklamaya göre, Amazon’un lojistik ve acil destek dağıtım ağı etkinleştirildi. Ayrıca Aras Kargo, Yurtiçi Kargo, Sürat Kargo, MNG Kargo ve PTT de yardım ürünlerini ücretsiz olarak taşıyacak.

Amazon ve Yerli Kargo Şirketlerinden Ücretsiz Dağıtım Ağı

Google ve Apple’dan sonra deprem bölgesine bir destek de Amazon’dan geldi. E-ticaret devi, İstanbul’dan yola çıkacak ürünlerin lojistiği için yardım kuruluşlarıyla olacağını belirtti. Şirketten gelen açıklamaya göre bağışlar battaniye, çadır, ısıtıcı, yiyecek, çocuk bezi, bebek maması, ilaç ve diğer acil durum eşyaları gibi eşyaları içerecek.

Amazon CEO’su Andy Jassy, “Türkiye ve çevre bölgelerden acı haberler. Battaniye, çadır, ısıtıcı, mama, çocuk bezi, bebek maması ve ilaç gibi bağışlanan yardım ürünlerini ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaştırmak için Amazon’un lojistik ve dağıtım ağını etkinleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Bölgede aktif olarak bir depoya sahip olmadıklarını belirten Amazon, lojistiğin İstanbul’dan yürütüleceğini bildirdi. Türkiye’de 2000 çalışana sahip olduklarını, ihtiyaç duyulan yardımı sağlamak için envanter ve ekiplerden yararlanılacağını söyledi.

Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, Sürat Kargo, MNG Kargo ve PTT’de Destek Verecek

Amazon’un lojistik desteğine ek olarak yerli taşıma şirketleri de ücretsiz kargo taşıyacağını bildirdi. Yapılan açıklamaya göre Yurtiçi KargoAras KargoSürat KargoMNG Kargo ve PTT bu yardımları ücretsiz olarak ulaştıracaklar.

Kargo şirketlerinin yaptığı açıklamalara göre Kızılay ile koordineli olarak deprem bölgesine ulaştıracak ihtiyaç ürünleri için tırlar tahsis edilerek lojistik destek sağlanacak. Bunun için vatandaşların depremden etkilenenlere göndermek istedikleri yeni/kullanılmamış ihtiyaç ürünlerini kargo şubelerine götürmeleri yeterli olacak.

Daha önce Google CEO’su Sundar Pichai ve Apple CEO’su Tim Cook, Türkiye’ye yapacakları yardımı duyurmuştu. Apple CEO’su Tim Cook tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye, Suriye ve yıkıcı depremlerden etkilenen herkese dualarımızı ve taziyelerimizi gönderiyoruz. Apple, yardım ve kurtarma çabalarına bağışta bulunacak” denmişti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz