Nokia Core bulut yerel yazılım çözümlerini çalıştıran sunuculara güç sağlamak için, 3. Nesil AMD EPYC işlemciler kullanılacak. 

Nokia, AMD EPYC™ işlemcileri kullanarak Core iş yüklerini çalıştırmak için sunucu güç tüketiminde yüzde 40’a kadar varan bir azalma hedefliyor. Nokia CSP müşterileri, AMD EPYC destekli sunucuları Nokia üzerinden veya 2022’nin ilk yarısında piyasaya çıktıklarında doğrudan diğer tedarikçilerden satın alarak kullanabilecekler.

5G hizmetlerinin yaygınlaşması hızlanmaya devam ediyor. Bu nedenle endüstri, yüksek performanslı çözümlere yönelik artan talebi karşılamayı hedeflerken, bunu verimli bir şekilde yapmak için daha geniş bir çaba sarfediyor. Nokia’nın mevcut sunucu portföyüne AMD EPYC işlemci tabanlı sunucularının eklenmesiyle, iletişim hizmeti sağlayıcıları (CSP’ler), hem ölçeklenebilirliği hem de sürdürülebilirliği geliştirmeye yardımcı olmak için 5G çekirdek ağlarında yeni performans ve enerji verimliliği seviyelerinden yararlanabilecekler.

AMD Hakkında:

AMD 1 Mayıs 1969’dan bu yana yüksek performanslı bilgisayar kullanıcılığı, grafik ve sanallaştırma teknolojilerinde oyunlar için yapı taşları, derinlikli platformlar ve veri merkezi gibi alanlarda yeniliğin itici gücü olmuştur. Yüz milyonlarca tüketici, önde gelen Fortune 500 şirketleri ve dünya çapındaki üstün bilimsel araştırma tesisleri yaşamlarını, çalışma şekillerini ve oyunlarını geliştirmek üzere AMD teknolojisine güveniyor. AMD çalışanları tüm dünyada, mümkün olanın ötesinde sınırları zorlayan harika ürünler yaratmak odağıyla çalışmalarını sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz