Vestel Android TV
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Android P’ işletim sistemini kullanan ‘Vestel Android TV’ görücüye çıkarıldı. Cihazın öne çıkan özellikleri arasında; sesle komut verilebilen Bluetooth kumandası, Google Asistan desteği‘Dahili Chromecast’ entegrasyonu ve 4 GB dahili hafızanın yer aldığı ifade edildi.  

Vestel, 2019 yılında Barselona’da düzenlenen ‘Mobil Dünya Kongresi’nde ‘Android P’ ile çalışan bir ‘Android TV’ üreteceğini duyurmuştu. Şirket, bu kapsamda piyasaya sürmeye hazırlandığı ilk ürününü görücüye çıkardı. İçeriği keşfetmek ve önermek için uygun ve kullanışlı bir yol sunmayı hedefleyen cihazın öne çıkan özellikleri arasında; sesle komut verilebilen Bluetooth kumandası, Google Asistan desteği ve ‘Dahili Chromecast’ entegrasyonu gibi birçok yeniliğin bulunduğu belirtildi. 

Vestel Android TV

Aktarılan detaylara göre; ‘Vestel Android TV’ ile kullanıcılar, gişe rekorları kıran son filmlere veya canlı maç sonuçlarına anında erişebilmenin yanı sıra, aynı ekran üzerinden sesle televizyon ve içerik yönetimi de yapabiliyor. Ürünün Dahili Chromecast (ChromeCast Built-in) özelliği sayesinde; ekstra ekipmana ihtiyaç duyulmadan, mobil cihazlardan medya ve ekran görüntüsü aktarılabiliyor. ‘Google ve Netflix sertifikalarına sahip cihaz ayrıcalisanslı Android TV ürünlerinde bulunması gereken güvenlik standartlarını da yerine getirebiliyor. 

Vestel Android TV, 4 GB işletim sistemi hafızası ile geliyor

Vestel Android TV İşletim Sistemi

Diğer yandan cihazın; ‘Google’ tarafından dizayn edilmiş “reference+” platformu sayesinde, Android TV’ler için özelleştirilmiş 3 binin üzerinde uygulamaya Vestel kalitesinde erişim imkanı sağlayarak gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunacağı ifade ediliyor. Bununla birlikte; ‘Vestel Android TV’, 4 GB dahili hafıza ve 4 GB işletim sistemi hafızası ile kullanıcı beğenisine sunuluyor. Model; DTS HDDolby Audio Processing ve Dolby Atmos teknolojileri ile yüksek kaliteli ses, HDR 10 ve Dolby Vision teknolojileri ile ise yüksek kaliteli video deneyimi sunmayı vadediyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Vestel Venus Z40 satışa çıktı

En İyi Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Akıllı TV’de Film İzleme Yöntemleri Neler? Akıllı TV’de Netflix İzleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz