Çevrim içi hizmet platformu Armut.com, koronavirüs pandemisine rağmen büyüme gerçekleştirdiğini açıkladı. Şirket, bu yılın başında açıkladığı 3 yeni ülke hedifini ekim ayımda hayata geçireceğini belirtti. Armut.com, global markası HomeRun ile İngiltere, Mısır, Romanya ve Suudi Arabistan’da operasyonlarını yürüten Armut, ekim ayı itibarıyla Polonya, Çekya, Macaristan pazarına da girecek.

Online hizmet sektöründe faaliyet gösteren Armut.com, küresel pandemiye rağmen yurt dışı yatırımlarına devam ediyor. Ekim ayından itibaren global markası HomeRun ile Polonya, Çekya ve Macaristan olmak üzere 3 yeni ülkede daha faaliyetlerine başlayacak olan Armut’un, halihazırda yatırımlarının bulunduğu Romanya, Mısır ve Suudi Arabistan’da da pazarda lider olduğunu belirtildi. 

Armut iki yılda %2093 büyüdü

HomeRun markasıyla dünyaya açılan Armut, gerek talep sayısı, gerekse hizmet veren hacmiyle büyümeye devam ediyor. Pazar lideri olduğu belirtilen Romanya’da geçen seneye göre %223 büyüyen firma, aynı şekilde Suudi Arabistan’da %111, İngiltere’de %86 ve Mısır’da %78’lik büyüme kaydetti.

Tüm dünyada hizmet veren sayısını geçen yıla göre %160 oranında artırarak profesyonel ağını genişletmeyi sürdüren Armut, bugün Türkiye dışında yaklaşık 30 bin hizmet vereni kullanıcılarla buluşturuyor.

Türkiye’den Yurt Dışına Teknoloji İhraç Ediyoruz

Armut.com Kurucu Ortağı Başak Taşpınar Değim, orta vadede EMEA bölgesinde liderliği hedeflediklerini belirterek şöyle konuştu: “Türkiye’den yurtdışına teknoloji ihraç eden bir teknoloji şirketi olmak bizi gururlandırıyor. Yurt dışındaki markamız HomeRun ile Romanya’da pazar lideri olduk. Geçen yıl HomeRun talepleri %253 büyürken, hizmet sayısı 13 kat arttı ve toplamda 669 farklı serviste hizmet verebilir duruma geldik. Hizmet veren sayısı da 2019 yılında %389 arttı. 2020 yılında bu büyümelerin de üzerine çıktığımızı görüyoruz. Bu da yaşadığımız zorlu koşullara rağmen gelecek dönemler için bize umut veriyor.”

İlginizi Çekebilir:

iyzico ile Türkiye’de ilk: Online Alışverişte Kartsız Şartsız Güvenli Ödeme

Online Bitki Platformu Bloomscape 15 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz