apple-ar-artirilmis-gerceklik-teknosafari

Apple, üzerinde çalıştığı Artırılmış Gerçeklik Başlığı hakkında yatırımlarını artırdı. Şirket, Meta’da artırılmış gerçeklik halka ilişkiler direktörü olan Andrea Schubert’i bünyesine kattı.

Amerikalı teknoloji şirketi Apple, artırılmış gerçeklik başlığı üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Projenin yönetim ekibine ise deneyimli bir isim daha katıldı. 6 yıldır Meta bünyesinde artırılmış gerçeklik departmanının iletişim lideri olarak çalışan Andrea Schubert, artık Apple bünyesinde yer alacak.

Teknoloji geliştikçe büyük şirketler, kalifiye elemanları sanki bir sporcu transfer eder gibi bünyesine katmak için yarışıyor. Bununla birlikte Apple, uzun süredir Meta da çalışan Schubert’i bünyesine kattı.

apple-ar-yatirim-teknosafari

İnternette paylaşılan bilgilere göre Apple, Oculus ve Meta şirketlerinin sanal gerçeklik (VR) piyasasında pazar lideri olmalarından rahatsız durumda. Bununla birlikte şirket, Meta çatısı altındaki çalışanlar ile ilgileniyor.

Apple, henüz konu hakkında herhangi bir doğrulamada bulunmadı. Yani tüm bu bilgiler, Bloomberg üzerinde paylaşılan habere ve güçlü olduğu belirtilen sızıntılara dayanıyor. Yine benzeri sızıntılara bakıldığında Apple AR başlığı, bir iPhone veya Mac gibi cihaz ile bağlı ve entegre şekilde çalışacak. Ancak başlığın tamamen bağımsız olacağı yönünde de bilgiler yer alıyor.

Piyasada yer alan söylentilere göre Apple, konu olan başlığı 2022 yılı içerisinde piyasaya sürmek istiyor. Ayrıca başlığın fiyatı, 3.000 Dolar seviyelerinde olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Gelir İdaresi Başkanlığı, sosyal medya ve uygulama gelirleri yasası için kılavuz yayınladı

Kripto para fenomenleri meclise davet edildi

Samsung Tri-Fold sızdırıldı: 3 ekranlı katlanabilir telefon

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz