lg-seffaf-televizyon-teknosafari

LG, CES 2022’de tanıtılması beklenen şeffaf OLED ekranlarını tanıttı. Ekranlar, bir televizyondan akıllı telefona her yerde kullanılabilir gözüküyor.

Teknoloji meraklıları için en büyük etkinliklerden biri olan CES, yakında düzenleniyor. Birçok şirket, CES 2022 etkinliğine katılmayacağını belirtse de, aynı şekilde birçok şirket etkinlikte yerini ayırtmış durumda.

LG, CES 2022 öncesi yaptığı tanıtım ile büyük bir etki yarattı. Şirket, şeffaf OLED ekranlarını tanıttı. Tüm ürünler, ticari kuruluşlar, ofisler, evler ve ulaşım araçları gibi pek çok alanda kullanılabilirliğe sahip.

lg-seffaf-televizyon-oled-teknosafari

Şirket, birden fazla şeffaf ekran modeli tanıttı. OLED Shelf isimli ürün, sıradan bir raf gibi gözüküyor ve oda dekorasyonu olarak kullanılabiliyor. Shopping Managing Showcse ise mağazalar için tasarlanmış. Show Window modeli, tam bir mağaza vitrini olmak üzere tasarlanırken Smart Window ise henüz gösterilmedi. Bu ekranın da ofis için kullanılabilecek bir tasarıma sahip olması bekleniyor.

lg-oled-teknosafari

LG tarafından gösterilen tüm ürünler, şimdilik birer konseptten ibaret. Yani tüm bu şeffaf OLED ekranlar, henüz hazır değil. Hatta tüm bu ürünlerin yakın gelecekte de son kullanıcı ile buluşacağı düşünülmüyor. Ancak böyle bir ekran teknolojisinin konsept olarak bile çalışır şekilde gösterilebilmesi oldukça dikkat çekici denilebilir.

İlginizi Çekebilir:

Gelir İdaresi Başkanlığı, sosyal medya ve uygulama gelirleri yasası için kılavuz yayınladı

Kripto para fenomenleri meclise davet edildi

Samsung Tri-Fold sızdırıldı: 3 ekranlı katlanabilir telefon

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz