Apple, son telefonu iPhone 14 Pro ve iPhone Pro Max’te stok sorunu yaşadığını duyurdu. Şirkete göre, teslimatlar Çin’deki COVID-19 kısıtlaması nedeniyle daha geç yapılacak.

Daha önceki yapılan haberlerde Apple’ın en büyük tedarikçisi olarak bilinen Foxconn’un Çin’deki fabrikasında yaşanan sorunlar ortaya çıkmıştı. Bu haber doğrultusunda Çin hükümeti, fabrikayı da içine alan bir bölgede karantila ilan etmişti. Bunun yanı sıra fabrikada COVID-19 kaynaklı ölümler olduğu da iddia ediliyordu.

Foxconn Fabrikasında Birtakım Aksaklıklar Yaşanıyor

Gelen son haberlerle bu konudaki korkulan durum gerçeklik kazanmış gibi gözüküyor. Apple tarafından yapılan resmi bir açıklamaya göre Foxconn fabrikasında yaşanan aksaklıklardan dolayı iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri için stok sorunları yaşanıyor. Fabrikanın önemli ölçüde daha az çalıştığına atıfta bulunan Apple yetkilileri, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max satın alan tüketicilerin bir süre daha beklemek zorunda olacaklarını ifade ediyorlar.

Türkiye İçin Bekleme Süresi 3-4 Haftaya Çıktı!

Apple Türkiye’nin internet sitesine baktığımızda iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max için 3-4 haftalık bir bekleme süresi karşımıza çıkıyor. Gelen son haberler doğrultusunda iPhone 14 Pro satın alacak bir tüketici, 1 aydan daha fazla bekleyecek gibi görünüyor. Ancak standart iPhone 14 için böyle bir durumun ve stok sıkıntısının söz konusu olmadığını belirtelim.

Apple, yaptığı açıklamada; çalışanların sağlığına öncelik verdiğini ifade ediyor. Aynı zamanda şirket, fabrikanın yeniden normal şekilde çalışabilmesini sağlamak için temaslarını sürdürüyormuş. Ancak şirket tarafından sarf edilen bu çabanın bir sonuç verip vermeyeceği bilinmiyor. Yüksek rakamlarla satışa sunulan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in bekleme süresi konusunda siz neler düşünüyorsunuz? Sizce uzayan bekleme süreleri telefonu satın almak isteyen kişilerin kararında herhangi bir değişiklik yaratacak mı?

iPhone 14 Pro Özellikleri

  • Ekran: 6,1 inç 120 Hz
  • İşlemci: A16 Bionic
  • RAM: 6 GB (LPDDR5)
  • Boyut ve Ağırlık: 147,5 mm uzunluk, 71.5 mm, 7,85 mm – 206 gram
  • İşlemci: Apple A16 Bionic
  • Depolama: 128 / 256 / 512 GB / 1 TB dahili hafıza
  • Kamera: 48 Megapiksel ana kamera, f/1.78 diyafram, ikinci nesil optik görüntü sabitleme
  • 2. kamera: 12 Megapiksel ultra geniş açılı, f/2.2 diyafram, 120 derece görüş alanı
  • 3. kamera: 12 Megapiksel telefoto, f/2.8 diyafram, optik görüntü sabitleme – 3x optik yakınlaştırma
  • Ön kamera: 12 Megapiksel, f/1.9 diyafram, 4K 60 FPS video kaydı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz