Telegram, son zamanlarda oldukça sık kullanılan ve WhatsApp’tan sonraki en popüler çevrimiçi iletişim platformu olarak öne çıkıyor. Uygulamaya yeni gelen birçok farklı özelliği birlikte inceleyelim.

WhatsApp gizlilik güncellemelerinden sonra büyük bir kullanıcı artışı sağlayan ve geniş bir kitleye hitap eden Telegram’a birbirinden farklı yeni özellikler geldi. Platform, bu özellikleri çok kısa bir süre önce getirdiğini belirtti. Şirket, geniş çaplı güncellemeyi kendi sitesinden ayrıntılı şekilde anlatmış. Gözden kaçıranlar için yeni güncellemeyi özet şekilde biz de sizlerle paylaşalım.

”Konular” Özelliği İle Sohbet Grubunda Aranılan Mesajlar Daha Kolay Bulunabilecek

Telegram gruplarında binlerce kişiye varan geniş bir katılımcı sayısı mevcut olabiliyor. Bu durumda bazen konuşulan konular birbirine girerek karışıyor. Yeni gelen güncellemeyle artık Telegram’da konu başlığı belirleyip, grupta o konuda konuşulan mesajları tek bir kategori altında toplayabileceksiniz.

Koleksiyonluk Kullanıcı Adları, Etiket İşlevi Görecek

Koleksiyonluk kullanıcı adı özelliği sayesinde mesajlarını bulmak istediğiniz fakat kullanıcı adını unuttuğunuz birine kolay şekilde ulaşabileceksiniz. Bu özellik bir nevi etiket gibi düşünülebilir.

”Sesten Metne” Özelliği İle Videoyu Metne Çevirebilirsiniz

Bu özellik sayesinde Telegram’a atılan videolu mesajlarda söylenenler, işitme engelli insanlar için metne çevrilebilecek.

Yeni Hareketli Emoji Paketleri

Uygulamada severek kullanılan emoji paketlerine yenileri eklendi. Hareketli emojiler artık çok daha fazla!

iOS İçin Yenilenen Gece Modu

iOS için tekrar güncellenen gece modu ile bulanıklaştırma efektleri geliştirilmiş.

Android’de Metin Boyutu Değiştirme

Bu özellik ile Telegram’ın Android uygulamasında metin boyutunu istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz.

Etkileşimli İfadeler ve Tepkilere Yenileri Eklendi

Telegram’ın bu özelliği, bir zamanlar herkesin severek kullandığı MSN’i bizlere hatırlatıyor. Böylece aynı MSN’de olduğu gibi basıldığında tüm ekranla iletişime giren ifadeler ve tepkiler kullanıcılara sunuldu. Bu gelişme kullanıcıları eskiye götürerek keyiflenmelerini sağlayacak gibi duruyor.

Telegram’a yeni eklenen birçok farklı özellikler hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Özellikle görme engelliler için büyük avantaj sağlayacak sesten metne çevirme özelliği sizce başarılı olacak mı? Telegram yeni güncellemesi ile bakalım kullanıcılardan nasıl bir geri dönüş alacak?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz