Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaTeknolojiRealme Akıllı Telefonlara 'Pürüzsüz Kaydırma' Özelliği Geliyor

Realme Akıllı Telefonlara ‘Pürüzsüz Kaydırma’ Özelliği Geliyor

Cihazları için geliştirdiği “realmeUI” arayüzüne yeni özellikler eklemeye devam eden ve test ettiği yenilikleri “realmeLab” altında toplayan realme, ‘Pürüzsüz Kaydırma’ özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor. Seçili akıllı telefonlarda test edilmeye başlayan özelliğin, hızlı kaydırmalarda yaşanabilecek detay kayıplarının önüne geçeceği ve akışkanlık seviyesini artıracağı tahmin ediliyor. 

2018 yılının Mayıs ayında kurulan realme, teknolojinin farklı alt dallarında kendini geliştirmeye devam ediyor. Farklı ürün çeşitleri yardımıyla ekosistem kurmayı hedefleyen şirket, önemli adımlara imza atıyor. Yazılım alanında sunduğu özellikler ile akıllı telefon modellerinde farklı bir deneyim sunmayı başaran teknoloji devi, kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Yaşanan son gelişmelere göre ise “realmeUI” arayüzünde test ettiği yenilikleri “realme Lab” sekmesinde sunarak geri dönüşleri toplayan realme,Pürüzsüz Kaydırma (Smooth Scrolling)’ özelliğini kullanıcı beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Akışkanlığa ve stabiliteye önem verdiğine işaret eden şirket, bu özelliği hızlı kaydırmalarda efektif görünmeyen yapının çözümü niteliğinde uygulamaya koyuyor. Özellikle ekran tazeleme hızı düşük akıllı telefonlarda daha fazla kendini gösterecek olan yeniliğin, sosyal medya kullanımlarında işe yarayacağı tahmin ediliyor.

realme telefonlardaki ‘Pürüzsüz Kaydırma Özelliği, sistem akışkanlığına olumlu katkı sağlayacak

Smooth Scrolling
Özelliğin aktif ve deaktif durumunu gösteren video

Paylaşılan diğer detaylara göre; hızlı kaydırma hareketi nedeniyle gözden kaçan detayları minimuma indirmeyi hedefleyen ‘Pürüzsüz Kaydırma Özelliği‘, seçili realme akıllı telefonlar ile paylaşıldı. Android 10 işletim sisteminde “Ayarlar – realme Lab” sekmesinde kullanıcıların beğenisine sunulan yeniliğin, bir süre teste tabii tutulacağı belirtildi. Sistem stabilitesine etki etmediği kanıtlanan özelliğin ayrıca, Android 11 işletim sistemi ile birlikte tüm realme akıllı telefonlara dağıtılacağı ifade edildi.

Diğer yandan özellik; realme XT, X, X2, X3, 3 Pro ve 5 Pro cihazları ile paylaşıldı. Yeni kaydırma özelliğinin sistem akışkanlığını artırdığını ifade eden realme, Android 11 işletim sistemi ile önemli yenilikleri cihazlarına eklemeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Medieval Dynasty, 17 Eylül’de Erken Erişime Açılıyor

ABD Hükumetinin, Mark Zuckerberg Nedeniyle TikTok Uygulamasına Savaş Açtığı İddia Edildi

Realme X7 Serisi, Ekran Özellikleri ile Ön Plana Çıkıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR