Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 14 için uydu bağlantısı özelliği üzerinde çalışıldığını iddia etti. Geçtiğimiz yıl iPhone 13 ile piyasaya sürülmesi beklenen özelliğin donanım testini yeni model seri üretime geçmeden önce tamamladığı söylendi!

Apple, hemen hemen her yıl piyasaya sürdüğü yeni telefonlarıyla kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Her seriye eklenen yeni özellikler, kullanıcılara müthiş bir deneyim sunmakla kalmayıp, işlerini de bir hayli kolaylaştırıyor.

Marka bu yıl, iPhone 14’ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 7 Eylül’de düzenlenecek olan Far Out etkinliği ile tanıtılacak olan iPhone 14’ün oldukça üstün özelliklere sahip olacağı söylentileri sürerken, şimdi de telefonun uydu bağlantısı ile piyasaya çıkacağı belirtiliyor.

iPhone 14 Uydu Bağlantısı Özelliğiyle mi Geliyor?

Apple, 7 Eylül tarihinde yeni ürünlerini tanıtacağı Far Out etkinliğine ev sahipliği yapacağını açıklamıştı. İnternet üzerinden de takip edilebilecek olan bu etkinlik, fiziksel olarak gerçekleştirilecek ve iddialara göre etkinlikte iPhone 14’ün yanı sıra Apple Watch ve MacBook modelleri de kullanıcı beğenisine sunulacak.

Apple tarafından sızdırılan bilgilere göre iPhone 14, çentiksiz bir ekran, yüksek çözünürlüklü bir kamera ve şimdiye kadar hiçbir iPhone’da görülmemiş renk seçenekleriyle gelecek. Söylentilere göre tüm avantajlarına ek olarak iPhone 14, uydu iletişim bağlantısını da destekleyecek.

iPhone 14 ile Gelmesi Beklenen Uydu Bağlantısı Özelliği Ne İşe Yarar?

Uydu bağlantısı, telefonların çekmediği yerlerde, Dünya’nın yörüngesinde yer alan iletişim uydularını kullanarak, hücresel bağlantı olmadan kesintisiz iletişim kurulmasına yardımcı olur. Eğer geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni telefonları için uydu iletişim konusunda tecrübeli bir marka olan Globalstar ile anlaştığı iddiaları doğruysa, bu piyasaya sürülecek iPhone 14’lerin yalnızca acil durumlarda kullanılabilecek bir uydu iletişim alt yapısına sahip olması demektir.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 13’lerde uydu bağlantısı özelliğinin donanımsal olarak tamamlandığını iddia etti. Kuo, Apple’ın iPhone 14’ü seri üretime sokmadan önce ‘uydu bağlantısı’ özelliğinin testlerini tamamladığını ancak iPhone’un tam olarak ne zaman bu özelliği destekleyeceğini tahmin etmenin oldukça zor olduğunu söyledi. Söz konusu özellik iPhone 14 serisi ile birlikte olmasa da ilerleyen dönemlerde hayatımıza girecek gibi görünüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz