togg-toggen-teknosafari

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (Togg), akıllı ekosistem sağlayıcısı SMART.iX ve yerli yazılım şirketi Etiya ile ortaklık kurduğunu duyurdu. SMART.iX’in internet sitesinde yer alan ilginç bir detay farklı ihtimalleri doğurdu. İşte detaylar!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca Togg, Türkiye merkezli bir otomobil üretici şirket olarak faaliyetlerini yürütüyor. Şirket, fikrî mülkiyet haklarına sahip olduğu ilk otomobilin 2022 yılının sonunda seri üretime hazır hâle geleceğini belirtiyor. Yapılan bir araştırmaya göre aracın maliyetinin Kasım 2021 itibarıyla 40.000€ olarak tahmin ediliyor.

Önümüzdeki aylarda Türkiye’nin ilk yerli tam elektrikli otomobilini yollara çıkarmaya hazırlanan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), ortaklık zincirine yeni markalar eklemeye devam ediyor. Bu zincire katılan son 2 firma ise Almanya merkezli Smart.iX ve Türkiye merkezli Etiya oluyor.

Togg Yeni Ortaklarını Duyurdu!

Togg, yeni ortaklıklarını resmi Twitter hesabından duyurdu. Fakat şirket, ortaklıklar ile yapılması planlananları detaylı bir şekilde paylaşmadı. Togg yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi:

“Kullanıcı deneyimi alanında yapay zekâ destekli çözümler üreten SMART_iX ile yaptığımız stratejik iş birliğiyle mobilite ekosistemimizi genişletiyor, “Akıllı Yaşam” hizmetlerimizin güvenli, hızlı ve çevre dostu olmasını sağlıyoruz.”

“Türkiye’nin küresel yazılım şirketi Etiya ile kullanıcılarımıza sunacağımız kişiselleştirilmiş, kesintisiz ve benzersiz deneyimin altyapısı olan dijital platformu birlikte geliştirmek üzere iş birliğine imza attık.”

Togg’un Yeni Ortaklarını Tanıyalım!

Togg’un ortaklık yaptığı yeni şirketlerden Etiya, 17 yılı aşkın süredir kurumların dijital dönüşüm yolculuklarında iş ortaklığı gerçekleştiriyor. Şirket, 1.200’den fazla çalışanıyla Amsterdam, Silikon Vadisi, İstanbul, Lviv, Singapur, Dubai ve Montreal’deki ofislerinde 7 farklı ülkede pek çok sektörde hizmet veriyor.

Togg’un diğer ortağı 2020 yılında kurulan SMART.iX ise akıllı ekosistemlerin oluşturulması konusunda hizmet sunuyor. Şirketin internet sitesinde, Togg’un da bulunduğu bir görsel yer alıyor. Söz konusu görselde Togg’un, ‘Smart Car (Akıllı Otomobil)’ adıyla belirlenen elektrikli otonom otomobilinin yanı sıra ‘Aşırı yük koruması’, ‘Akıllı şarj pilotu’ ve bilinmeyen 3 diğer ürünü daha göze çarpıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz