Okuma Süresi
1 dakika

Instagram’ın Hikâyeler kısmını tabiri caizse ‘alt üst edecek’ yeni tasarımı, uygulamanın geliştirici sürümünde kullanıcı deneyimine sunuldu. İşte detaylar!

Sosyal medya uygulamaları hayatımızın tam ortasında duruyor. Tanıtım ve iletişim gibi birçok işimizi gördüğümüz bu uygulamalar, zaman zaman hem fonksiyonel hem de görsel anlamda değişikliklere gidiyor. Bu değişiklikler esnasında asıl hedeflenen kullanıcılara en iyi ve konforlu deneyimi sunmak olsa da zaman zaman alışmak uzun sürüyor.

Bu değişiklikleri sık sık gerçekleştiren sosyal medya uygulamalarının başında Instagram geliyor. Instagram’ın geçtiğimiz dönemde logo ve renk değişikliği yapmasına yeni alışmışken, uygulama bu sefer de hikayeler kısmını alt üst edecek bir güncellemeye hazırlanıyor.

Instagram Hikayeler Çubuğunu Ekranın Alt Kısmına Taşıyor!

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Instagram, renk ve logo değişikliğinden sonra, kullanıcıların gözünü yoracak ve alışkanlıklarını kökten değiştirecek bir güncellemeye daha imza atıyor. Bu güncellemeyle, ekranın üst kısmında yer alan Hikayeler çubuğu alt tarafa taşınıyor. Ayrıca bu kısma bir de tümünü göster seçeneği ekleniyor.

Bu güncellemeden sonra, hikayeler kısmında çok fazla hikaye paylaşılması durumunda, bunların yalnızca 3 adet hikaye görünecek şekilde kısaltılması ve tamamını görmek isteyen kullanıcıların tümünü gör seçeneğine tıklayarak hikayelerin tamamına ulaşması planlanıyor.

Bir Sonraki Hikaye Grubuna Geçmeden Önce Tümünü Göster!

Tüm kullanıcıların bildiği gibi, bir hikaye serisi üzerinde seri bir şekilde sağa tıklandığı zaman, uygulaman kullanıcıyı bir sonraki kişiye ait hikaye serisine atıyor. Bu durumla karşılaşmamak ve mevcut hikaye serisindeki tüm paylaşımları görebilmek için, kullanıcıların tümünü göster seçeneğine tıklaması gerekiyor.

Instagram’ın bu güncelleme ile ekranın alt kısmına taşıdığı Hikayeler çubuğu ve eklediği Tümünü Göster seçeneği, bir süre kullanıcıların gözünü yoracak gibi görünüyor. Kullanımdan sonraki geri bildirimlerle bu özelliğin sevilip sevilmediğinin anlaşılacak!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz