Kripto Para Sayısı

Bitcoin’in yakaladığı ivmeye bağlı olarak kripto para piyasasının yükselişe geçmesi sonrası; dünya genelinde işlem gören kripto para sayısı, 2021 yılının Ocak ayı itibarıyla 4 bin 89’a ulaştı. Kripto para birimlerinin kümülatif piyasa değerinin, 2020 yılında yüzde 300 arttığı ifade edildi. 

Özellikle 2020 yılının son aylarında Bitcoin, önemli bir ivme yakalayarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Sık sık rekor tazeleyen popüler kripto para birimi, dönem dönem yaşadığı düşüşlere rağmen yükselişini sürdürdü. Söz konusu yükseliş, diğer kripto para birimlerine de yansıdı. Ethereum, bir hafta içerisinde yüzde 20 değer kazanarak günlük işlem hacminde Bitcoin’i de geride bıraktı. Bitcoin’den sonra en çok bilinen kripto paralardan biri olan Ethereum’un, günlük işlem hacminde 12 milyar dolar barajını aştığı belirtildi. Kripto para piyasasında yaşanan bu hareketlenme, dijital para birimlerinin sayıca artmasının da önünü açtı.  

Aktarılan detaylara göre; dünya genelinde işlem gören kripto para sayısı, 2021 yılının Ocak ayı itibarıyla 4 bin 89’a ulaştı. ‘Statista’ verileri; kripto para birimlerinin kümülatif piyasa değerinin, 2020 yılında yüzde 300 arttığına işaret etti.  

Bitcoin, kısa bir süre önce 41 bin dolar barajını aşarak rekor kırmıştı

Bitcoin Rekor

Diğer yandan; Bitcoin, kısa bir süre önce 41 bin dolar barajını aşarak rekor kırmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu gelişmeden kısa bir süre sonra; popüler kripto para birimi, 1 günde yüzde 18 değer kaybederek 33 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Yaşanan gerileme, kripto para piyasasına ilişkin analizleri de iki kutba bölmüştü. Bazı analistler, Bitcoin’in yükselişe devam ederek belli bir stabilite yaşayacağına işaret ederken bazıları da Bitcoin’de 2018 yılındakine benzer büyük bir düşüş görüleceğini dile getirmişti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bir Hafta İçerisinde Yüzde 20 Değer Kazanan Ethereum, Günlük İşlem Hacminde Bitcoin’i Geride Bıraktı

Bitcoin, 1 Günde Yüzde 18 Değer Kaybederek 33 Bin Dolar Seviyesine Geriledi! 

Genelde Yatırım Aracı Olarak Kullanılan Bitcoin 21. Yüzyılın Altını Olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz