Ünlü teknoloji analisti Mark Gurman, Apple Watch Pro’nun beklenenden daha geç piyasaya sürülebileceğini bildirdi. Detaylar yazımızda!

Akıllı saatler, giyilebilir teknoloji ürünlerinin öncüsü sayılıyor. Uyku evrelerinden kalp atışına kadar birçok günlük aktiviteyi gözlemleme ve kontrol etme şansı sunan akıllı saatler, bluetooth veya GPS gibi özellikleriyle de teknoloji ve aksesuarı birleştirerek günlük yaşantımızda büyük kolaylık sağlıyor.

Akıllı saat üreticilerinin başında, ABD’nin ve dünyanın teknoloji devi Apple geliyor. Her yıl yeni bir iPhone ile birlikte bir de Apple Watch tanıtan ve piyasaya süren Apple, son zamanlarda Apple Watch serisinin en dayanıklı ve en fonksiyonel modeli olması beklenen Apple Watch Pro’yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak son edinilen bilgilere göre, Apple Watch Pro’nun çıkışının bir süre erteleneceği düşünülüyor.

Apple Watch 7’den Sonra Gözler Pro’ya Çevrildi!

iPhone 13 ile paralel sayılabilecek bir zamanlamayla tanıtılan Apple Watch 7, tüm diğer Apple Watch serileri gibi büyük ilgi görmüştü. Suya dayanıklı yapı, çatlamalara karşı en dayanıklı ön kristal, IP6X toza dayanıklılık derecesi, hep açık retina ekran, kanda oksijen uygulaması, EKG uygulaması, yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri gibi özellikleriyle beğeni toplayan Apple Watch 7’den sonra firma şimdi de Apple Watch Pro’yu tanıtmaya hazırlanıyor.

Apple Watch’un yeni modeli Pro’da, Apple Watch 7’nin özelliklerine ek olarak tansiyon ölçümü, daha gelişmiş sensörler, daha dayanıklı ekran ve daha fazla koruma bulunması bekleniyor. Özellikle ekstrem sporlarla uğraşanlara özel olarak tasarlanacağı düşünülen bu modelin, diğerlerine nazaran daha niş bir kitleye hitap etmesi hedefleniyor.

Apple Watch Pro Gecikebilir!

Apple Watch 7’den daha gelişmiş özellikler vadeden Apple Watch Pro’nun, tam da ilgi odağı haline gelmişken gecikebileceği açıklandı. Gelişmiş sensörlerin üretiminde meydana gelen gecikmenin, saatlerin çıkış süresini de uzatacağı bildirildi.

Ancak analist Mark Gurman’ın Bana söylenene göre üst seviye model standart Apple Watch’tan daha büyük olacak- sadece belli bir müşteri grubunu çekecek kadar büyük. Ekran yaklaşık %7 daha büyük olacak ve cihazın görünümü yenilenecek. 2018 yılında şirket saati yenilediğinden beri bu bir ilk olacak. Şu andaki dikdörtgen görünüş geliştirilecek ancak dairesel olmayacak. Ayrıca şu çok konuşulan düz kenarlar bulunmayacak. Malzeme anlamında da saati daha sağlam hale getirmek için daha dayanıklı bir titanyum alaşımı kullanılacak.” şeklindeki açıklamaları, yeni Apple Watch’un her ne kadar gecikse de beklemeye değer olacağı izlenimini verdi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz