Katlanabilir telefon furyasına Apple’ın da katılacağı iddiaları ortaya atıldı. Apple hakkındaki söylentilerinin tutarlı olmasıyla bilinen Jon Prosser, şirketin katlanabilir ekranlı iPhone üzerinde çalıştığını iddia etti.

Özellikle son dönemlerde birçok akıllı telefon üreticisi katlanabilir ekranlı cihazlar üzerine çalışmalarını artırdı. Teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefon sektörünün değişime uğraması sonucunda yanımızdan ayıramadığımız bir parçamız haline gelen akıllı telefonlar hem donanım hem de yazılım açısından gelişmeye devam ediyor. Birçok üretici tüketiciye en yeni teknolojileri sunabilmek adına da katlanabilir telefon üretimine başladı. Henüz tüketici bazında pek ilgi görmeyen katlanabilir ekranlı akıllı telefon üzerine teknoloji devi Apple’ın da çalışmaya başladığı söyleniyor. 

Geçtiğimiz dönemde başvurmuş olduğu katlanabilir ekranlı telefon patentleri haricinde Apple’dan bu yeni teknoloji için pek de ses çıkmamıştı. Ancak ortaya çıkan söylentilere göre Apple, artık buna son verecek çalışmalara başladı.

Katlanabilir ekranlı iPhone beklenenden kısa sürede gelebilir

Apple’a konusunda yaptığı tutarlı sızıntılarla tanınan Jon Pressor, şirketin katlanabilir yeni bir iPhone modeli üzerinde çalışmaya başladığını iddia etti. Pressor, Apple’dan katlanabilir ekranlı telefon modeli bekleyenlerin uzun bir süre beklemesine gerek olmayacağını da açıkladı. Prosser’a göre, katlanabilir iPhone ‘la tanışmak beklediğimizden kısa sürecek.

Jon Pressor, Twitter üzerinden yapmış olduğu katlanabilir ekranlı iPhone modeli ile alakalı detaylı bir bilgi vermedi. Ancak Pressor, takipçileriyle paylaştığı bilgiye kesin olarak güvendiğini de dile getirdi. Yapılan katlanabilir ekranlı iPhone modeli paylaşımı pek çok Apple hayranını şimdiden heyecanlandırmayı başardı. 

Alfred Üniversitesi profesörlerinden William LaCourse ise, bu yılın başlarında katlanabilir ekranlı bir iPhone modelinin bir – bir buçuk yıl içerisinde tüketici beğenisine sunulabileceğini söylemişti. Ortaya atılan son iddialara göre ise tüketiciler iPhone 13 veya iPhone 14’te katlanabilir ekranlı bir iPhone görebilir.

Samsung’un katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonu Galaxy Fold, beklenilen ilgiye ulaşamamış ve cihaz hakkında olumsuz söylentiler ortaya atılmıştı.Huawei’nin Mate X modeli de Galaxy Fold ile benzer bir kader yaşamıştı. Ancak her iki akıllı telefon üreticisi de katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için çalışmalarından vaz geçmediler ve piyasaya yeni katlanabilir cihazlar sundular. Apple’ın da bunca zaman sonra harekete geçmesi hem hayranlarını hem de teknolojisevelerleri oldukça heyecanlandırdı. Önümüzdeki günlerde ne gibi gelişmeler olacak, merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir:

Katlanabilir ekrana sahip, Royole FlexPai 2 ‘nin özellikleri ortaya çıktı 

Escobar’ın yeni katlanabilir ekranlı cep telefonu ”Escobar Fold 2” tanıtıldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz