İnternet alışverişinin öncülerinden kabul edilen Amazon, alışveriş esansında ve sonrasında verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek yerini korumayı amaçlıyor!

İnternet alışverişi her gün biraz daha yaygınlaşıyor. Yerimizden bile kalkmadan tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek bizlere ciddi vakit kazancı sağlıyor. Özellikle pandeminin etkisiyle artan online mağazalar, her türlü ihtiyacımızı kapımıza kadar getiriyor.

Bu anlamda belli bir hizmet kalitesini tutturabilen online alışveriş platformları, hızla büyümeyi sürdürüyor. O platformların başında, internet alışverişinin öncülerinden kabul edilen Amazon da yer alıyor. Her ne kadar ülkemize adım atışı yeni olsa da, Amazon yurt dışında uzun yıllardır hizmet veriyor ve müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Amazon’un yaptığı son güncelleme ise, hizmet kalitesini artırırken müşteri memnuniyetini de en üst seviyeye taşıyor.

Amazon’dan Aynı Gün Teslimat Müjdesi!

Amazon’un yeni güncellemesi, alışveriş merkezlerini dijital olarak deneyimlemenin yanı sıra, müşterilerine aynı gün içerisinde teslimat kolaylığı da sunuyor. Henüz pilot program olarak tanıtılan bu hizmet, şimdilik Chicago, Washington, Seattle ve Las Vegas dahil olmak üzere ABD genelinde 15 şehirde kullanıma sunuluyor.

Yapılan son güncellemeden sonra Diesel, Pacsun, Superdry ve GNC markalı ürünlere dijital ortamda ulaşmak mümkün oluyor. Tıpkı geleneksel alışveriş stilinde olduğu gibi, mağaza raflarındaki ürünler tek tek incelenebiliyor. Sipariş verildikten sonra, bir amazon teslimat elemanı aynı gün içerisinde gönderiyi teslim ediyor.

Yeni Hizmet Ücretsiz Değil!

Amazon’un aynı gün teslimatı içeren bu yeni dijital mağaza hizmeti, her ne kadar Amazon Prime servisi olsa da ücretsiz olarak bu hizmetten yararlanmak mümkün olmuyor. Ürününün aynı gün teslim edilmesini isteyen müşterilerden bu hizmet için 2,99 dolar ediliyor. Yapılan alışverişin tutarı 25 doların üzerinde ise ürünler ücretsiz olarak teslim edilebiliyor.

Amazon’un bu pilot uygulamasına, yakın zamanda yeni şehirlerin, alışveriş merkezlerinin ve mağazaların ekleneceği söyleniyor. Böylece Amazon’un, zaten değişmeye yüz tutan alışveriş alışkanlıklarını tamamıyla değiştireceği düşünülüyor. Ancak henüz Amazon Türkiye ile ilgili bir açıklama yapılmayışı, bizlere bu hizmetten yararlanmak için bir süre daha bekleyeceğimizi gösteriyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz