Liglerin Ertelenmesi Hakkında Karar

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada tüm liglerin ertelenmesi kararı alındığını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üç spor federasyonu ile toplantı gerçekleştirdi. Kasapoğlu ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ arasında yapılan toplantıda Korona virüsü nedeniyle liglerin ertelenmesi konusunu değerlendirdi.

Toplantı sonrasında basın toplantısı düzenleyen Bakan Kasapoğlu, tüm liglerin korona virüs salgını nedeniyle ertelenmesi kararı aldıklarını söyledi.

Kasapoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu

“Koronavirüs pandemisinin dünyada en çok etkilediği alanlardan biri de spor. Salgının kontrol altına alınamadığı bir çok ülkede müsabakalar ya durduruldu ya da ertelendi.

Biz de ilgili tüm kurumlarımızla bu çerçevede sıkı bir diyalog halindeyiz.

Salgının mevcut koşulunun yeniden değerlendirilmesi söz konusu oldu. Bu çerçevede voleybol, basketbol, futbolda liglerin ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi.”

Yapılan açıklamada liglerin ne kadar süreyle tatil edildiği bilgisine yer verilmedi. Zamanlamanın yapılacak çalışmalar sonrasında belirleneceği duyuruldu.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.